Sergej Lavrov: Západ si je vědom, že se Zelenskyj vymyká kontrole

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve svém čtvrtečním prohlášení uvedl, že Západ se snaží Ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského usměrnit, protože ten dělá vše pro to, aby potlačil nesouhlas a udržel se u moci, včetně zrušení očekávaných letošních prezidentských voleb.

Lavrov charakterizoval situaci tak, že se Americký muž v Kyjevě stále více „vymyká kontrole“, ale že jeho Západní podporovatelé „by si přáli větší flexibilitu“, uvádí státní média.

Ruský top diplomat dále uvedl, že veškerá nejnovější rétorika, která přichází z kanceláře Ukrajinského prezidenta, „odráží pouze přání tohoto člověka a jeho spolupracovníků… udržet si moc, jak jen to půjde.“

Načež Lavrov ujistil, že kdyby Zelenskyj vedl předvolební kampaň, „více by se přizpůsobil zájmům Západu, protože se stále více vymyká kontrole.“

Toto tvrzení je však sporné vzhledem k tomu, že veškeré komentáře Bidenovy administrativy i Amerických mainstreamových médií k této záležitosti se soustředily na ospravedlnění zrušení voleb na základě toho, že v zemi je válečný stav a stanné právo. Bidenovi představitelé již dříve uvedli, že by nebylo praktické, a dokonce ani logisticky možné uspořádat spravedlivé volby.

USA proto tyto Zelenského protidemokratické kroky hájí na každém kroku. Je také otevřenou otázkou, zda vůbec dojde k parlamentním volbám, což se mělo změnit v průběhu letošního roku. Zdá se však, že vzhledem k narůstajícím ztrátám na Ukrajinském bojišti jsou Američtí představitelé otevřeni zahájení seriózních jednání o ukončení války, přinejmenším v zákulisí.

Lavrovova kritika přišla v době, kdy se Zelenskyj snaží prosadit nerealistický mírový plán na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu. Pro představu:

„Zelenského plán vyžaduje úplné stažení Ruska z území, které obsadilo v únoru 2022, vzdání se Krymu, soudní řízení pro válečné zločiny a zaplacení reparací Ukrajině. Kyjev nemá šanci realizovat žádný aspekt mírového vzorce, protože jeho protiofenzíva selhala a Ukrajinské síly se nyní soustředí na obranu a potýkají se s nedostatkem lidských zdrojů.

Navzdory realitě na místě Zelenského „mírový vzorec“ získal podporu USA a dalších Západních zemí. „Proběhla nejreprezentativnější schůzka poradců pro národní bezpečnost ohledně realizace mírového vzorce. Bylo zde zastoupeno více než 80 zemí a mezinárodních institucí,“ řekl Zelenskyj v Davosu.“

Vzhledem k těmto posledním Zelenského slovům zůstává jasné, že plán Kyjeva je pro Moskvu nerealizovatelný, a aby válka skončila, bude muset Ukrajina přinejmenším uznat Ruské vlastnictví Krymu a pravděpodobně i čtyř anektovaných území.

Mezitím Zelenskyj nadále tvrdě prosazuje, aby Západní spojenci poskytli jeho jednotkám modernější zbraně, včetně raket s delším doletem a moderních stíhaček. Přesto průzkumy veřejného mínění na Západě nadále ukazují, že Zelenského popularita klesá.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adam
Host
adam
5 měsíců před

Your commitment to quality really stands out. ❤️

marge
Host
marge
5 měsíců před

The content is both relevant and timely. ❤️

2
0
Would love your thoughts, please comment.x