Šéf Wagnerovy skupiny vyzývá Putina, aby vyhlásil konec války a „získal pevnou půdu pod nohama“ na držených územích

Jevgenij Prigožin

Šéf nejvýznamnější ruské žoldnéřské firmy Wagner Group Jevgenij Prigožin nečekaně vyzval Kreml, aby vyhlásil konec války a upevnil tak již získané území.

Jevgenij Prigožin

Páteční Prigožinovo prohlášení zveřejněné jeho tiskovou službou naznačuje, že nastal čas vyhlásit „vítězství“ a zaměřit se na plné zavedení ruské kontroly nad okupovanými územími Ukrajiny.

„Pro orgány [Ruské federace – pozn. red.] i pro celou společnost je nutné učinit jakousi odvážnou tečku za ‚speciální vojenskou operací‘,“ uvedl šéf Wagnerovy skupiny.

Vzácné prohlášení pokračovalo:

„Ideální variantou je oznámit konec speciální vojenské operace, informovat všechny, že Rusko dosáhlo výsledků, které plánovalo, a v jistém smyslu jsme jich skutečně dosáhli. Uzemnili jsme obrovské množství vojáků ukrajinských ozbrojených sil a můžeme sami sobě oznámit, že náš úkol byl splněn.“

„Teoreticky Rusko tuto tečku již dosáhlo tím, že zničilo velkou část aktivní mužské populace Ukrajiny, že zastrašilo další část, která uprchla do Evropy.“

Prigožin pokračoval: „Rusko odřízlo Azovské moře a velký kus Černého moře, zmocnilo se tučného kusu ukrajinského území a vytvořilo pozemní koridor na Krym.“ Zdůraznil, že Rusko může „získat pevnou oporu, přimknout se k již existujícím územím.“

Poznamenal však, že „jestliže dříve byla Ukrajina součástí bývalého Ruska, nyní je naprosto národně orientovaným státem.“

To přichází v době, kdy Wagnerova skupina stojí v čele převážně úspěšné ofenzívy s cílem dobýt Bachmut a okolní oblasti Doněcké oblasti. Nejméně 80 % z velké části zničeného města je v současné době v ruských rukou.

V sobotním brífinku ruského ministerstva obrany se uvádí, že „útočné jednotky Wagnerovy skupiny úspěšně postoupily a obsadily dvě čtvrti na severním a jižním okraji města.“ Také západní média obecně uznala, že ruské síly postupují vytrvale vpřed.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x