Ruský nejvyšší soud zakázal mezinárodní LGBT hnutí

Rusko

Ruský Nejvyšší soud na čtvrtečním jednání schválil žádost, aby bylo hnutí LGBT považováno za formu extremismu a aby byly zakázány jeho akce v celé zemi.

Nejvyšší soud ruské vlády oficiálně prohlásil „mezinárodní společenské hnutí LGBT“ za „extremistické“ a zakázal jeho činnost.

Během jednání 30. listopadu Nejvyšší soud Ruska schválil žádost, kterou začátkem měsíce podalo ministerstvo spravedlnosti, aby bylo hnutí považováno za extremistické, a proto zakázal jeho formální akce v zemi.

Ačkoli konkrétní činy, které jsou zahrnuty v označení ministerstva jako „mezinárodní společenské hnutí LGBT“, jsou nejasné, rozhodnutí Nejvyššího soudu pravděpodobně otevírá dveře k tomu, aby byly organizace LGBT zrušeny a jejich vedoucí představitelé a členové byli kontrolováni orgány činnými v trestním řízení.

Jak již dříve informovalo Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda, rozhodnutí bylo výsledkem žaloby podané ministerstvem spravedlnosti, které uvedlo, že „v činnosti hnutí LGBT působícího na území Ruské federace byly zjištěny různé znaky a projevy extremistické orientace, včetně podněcování k sociálnímu a náboženskému rozkolu.“

Rozhodnutí se setkalo s veřejnou odezvou levicových příznivců LGBT, včetně notoricky pro-LGBT Organizace spojených národů (OSN), jejíž šéf pro „lidská práva“ Volker Turk rychle požadoval, aby vláda „okamžitě zrušila“ to, co označil za „nevhodné omezení pro LGBT lidi.“

Toto rozhodnutí je posledním krokem Ruské vlády, který má omezit vliv agendy LGBT v zemi. Počínaje rokem 2013 Kreml – v čele s prezidentem Vladimirem Putinem – změnil Ruské zákony a politiku tak, že zakázal veřejně ukazovat „netradiční sexuální vztahy“ v dosahu nezletilých. Nedávno, v roce 2020, vláda zakázala legálnost „manželství“ osob stejného pohlaví.

Zdá se, že tlak na radikálně liberální agendu dusící Západní svět zesílil po Ruské invazi na Ukrajinu v únoru 2022.

Putin se již dříve vyjádřil, že nesouhlas s homosexualitou a transgenderismem je méně morální, ale více se obává indoktrinace nezletilých agresivní propagandou, která je v rozporu s konzervativním přesvědčením většiny občanů země.

Během výroků v roce 2019 Putin sdělil médiím, že Ruská vláda „nemá problém s LGBT osobami“, a vyjádřil podporu tomu, aby je „nechala žít, jak si přejí.“ Na své zdánlivě podpůrné komentáře o tom, že „necháme všechny být šťastné“, navázal zdůrazněním, že učit děti, že „mohou hrát pět nebo šest genderových rolí“, je „přehnané.“

Zatímco někteří konzervativci přivítali snahy Putinovy administrativy jako tolik potřebné přijetí tradičních hodnot, jeho odsouzení útoku LGBT agendy na společnost a kritika sexualizace dětí se neobešla bez jeho rozporuplných názorů na jiné tradiční hodnoty.

Pokud jde o stále napjatou debatu o potratech, Putinovo vedení se nedokázalo postavit za tradiční konzervativní hodnoty, které podporovalo například v oblasti genderové ideologie. Rusko bylo první zemí, která legalizovala potraty již v roce 1920, a jeho úřadující prezident vyjádřil podporu vraždění nenarozených dětí, přičemž sám sebe v roce 2017 označil za neochvějně „pro volbu.“

Rusko v současné době povoluje potraty do 12. týdne těhotenství, přičemž tento limit se v případě znásilnění prodlužuje o dalších 10 týdnů, a povoluje výjimky pro potraty až do porodu pod souhrnným pojmem „lékařská nezbytnost.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x