Dcera Klause Schwaba vybízí k využití taktiky Velkého resetu v boji proti změně klimatu

Nicole Schwab

Nicole Schwabová, dcera předsedy Světového ekonomického fóra Klause Schwaba, říká, že je třeba zaměřit celosvětové úsilí na změnu klimatu, aby bylo možné pokračovat v realizaci “ Velkého resetu.“

Nicole Schwab

„Tato krize nám ukázala, že věci se mohou velmi rychle změnit, když se do toho pustíme… je zřejmé, že systém…, který jsme měli předtím, není udržitelný,“ řekla Schwabová během diskuse u kulatého stolu v roce 2020, která se nedávno stala „virální“ na sociálních sítích.

https://twitter.com/backtolife_2022/status/1519778741718765569?s=20&t=eWEBoVU2tBs4k_-7wy4uwQ

„Vidím tedy obrovskou příležitost k tomu, abychom skutečně uskutečnili Velký reset a využili těchto obrovských toků peněz, využili většího množství pák, které dnes mají tvůrci politik k dispozici, způsobem, který dříve nebyl možný, a vytvořili změnu, která nebude postupná, ale budeme se moci ohlédnout zpět a říci: ‚Toto je okamžik, kdy jsme skutečně začali stavět přírodu do centra ekonomiky,'“ prohlásila Schwabová, jejíž otec stojí v čele WEF, organizace, která stojí za agendou Velkého resetu.

Schwabová vysvětluje, že „z pohledu podnikání a ekonomiky“ se společnost musí začít „zabývat tím, kde jsou příležitosti k vytváření pracovních míst a regeneraci přírody“, například v „regenerativním zemědělství.“

„Jedním z klíčových bodů k zamyšlení je také zapojení mládeže. A pro mě se opět vracím k této změně myšlení generace obnovy,“ řekla Schwabová a zároveň si položila otázku, zda „jako lidé“ můžeme nakonec „pojímat sami sebe“ v rámci „nového lidství.“

Schwabová na svou vlastní otázku odpověděla, že si myslí, že toto „nové“ pojetí lidstva je to, kam „musíme jít“, a že „doufá, že je to možné“, ale bude to vyžadovat „hodně“ „politické vůle, ale také [hodně vůle] z hlediska podnikatelských subjektů, aby se rozešly se zaběhnutými postupy, ale velmi vážným způsobem.“

„Existují kompromisy, ale tohle je naše šance, protože pokud to neuděláme teď, budou šoky ještě horší,“ varovala.

Pro ty, kteří neznají Velký reset, je to radikální socialistický plán navržený globálními elitami, který „usiluje o ‚stisknutí tlačítka reset‘ globální ekonomiky“ a nastolení radikálního Nového světového řádu, který podle všeho v mnohém napodobuje čínský systém sociálního kreditu.

Sám Klaus Schwab ostatně chválil čínského komunistického vůdce Si Ťin-pchinga a zároveň obdivoval takzvané úspěchy, kterých jeho totalitní režim dosáhl při vytváření „prosperující“ společnosti.

Ačkoli se Velký reset hojně zmiňuje o pandemii COVID-19 a o tom, jak globální elita dokázala využít takzvané krize k prosazování své revoluční agendy, hlavním tématem zájmu skupiny je také změna klimatu.

V článku z pera Klause Schwaba o Velkém resetu se vyjadřuje podobně jako jeho dcera, když zmiňuje, jak je pro prosazování agendy jeho organizace klíčové zaměření na „udržitelnost“ prostřednictvím využívání „environmentálních, sociálních a správních ukazatelů (ESG).“

Metriky ESG, které přidělují společnosti skóre mimo jiné na základě uhlíkové stopy, politické orientace a rasové a sexuální „rozmanitosti“ zaměstnanců, již byly zavedeny ve velkých společnostech v západním světě.

V únoru časopis The Impact Investor poznamenal, že „zainteresované strany věnují pozornost vlivu společnosti na životní prostředí“, zatímco „třetí strany a dokonce i vláda“ „také sledují“.

The Impact Investor také poznamenal, že jako něco z „Číny“ již lidé stojící za ESG skóre pracují na bodování jednotlivých lidí i korporací, přičemž potenciálně relevantním faktorem pro sociální hodnocení člověka je vše od nákupu střelných zbraní, alkoholu, oblečení až po jeho politickou příslušnost.

„Účelem toho, aby každému člověku bylo přiděleno individuální skóre ESG, je pomoci odměnit činy, které pomohou posunout svět směrem k udržitelnosti,“ vysvětluje článek.

Přijde doba, kdy příliš nízké skóre může vést k zamítnutí žádosti o půjčku nebo službu podobně, jako v současnosti funguje kreditní skóre.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x