FBI už roky testuje na Američanech software pro rozpoznávání obličejů bez jejich vědomí a souhlasu

software pro rozpoznávání obličejů

Americká unie občanských svobod (ACLU) žaluje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) za nezákonné špehování a sledování Američanů pomocí pokročilého softwaru pro rozpoznávání obličejů.

software pro rozpoznávání obličejů

Senátor Ed Markey (D-Mass.) v rozhovoru pro deník The Washington Post k žalobě vysvětlil, že Američané si zaslouží, aby mohli v klidu žít svůj život, aniž by byli sledováni zkorumpovanými federálními agenturami, které hrubě překročily své pravomoci.

„Schopnost Američanů pohybovat se v našich komunitách bez neustálého sledování a dohledu je osekávána alarmujícím tempem,“ řekl Markey deníku Post, který o žalobě ACLU informoval jako první.

„Nemůžeme přihlížet tomu, jak chapadla sledovacího státu pronikají hlouběji do našich soukromých životů a s každým z nás zacházejí jako s podezřelým v bezuzdném vyšetřování, které podkopává naše práva a svobodu.“

Demokraté představili zákon, který má zabránit FBI v nezákonném špehování Američanů
V současné době existují pouze zákazy na úrovni některých států, které blokují FBI používat nástroje pro rozpoznávání obličeje ke sledování Američanů bez jejich vědomí nebo souhlasu a bez soudního příkazu. Na federální úrovni žádný zákaz těchto praktik neexistuje, ačkoli Markey slíbil, že se zasadí o jeho přijetí.

Spolu s poslankyní Pramilou Jayapalovou (D-Wash.) a řadou dalších demokratů Markey slíbil, že představí novou legislativu, která by omezila FBI a další federální agentury a zabránila jim využívat systém v rozporu s ústavou.

„Píše se rok 2023, ale my žijeme v roce 1984,“ dodal Markey při opětovném předložení zákona o moratoriu na rozpoznávání obličeje a biometrické technologie, který podporuje ACLU a řada dalších skupin zabývajících se právy na soukromí. „Pokračující šíření sledovacích nástrojů, jako jsou technologie rozpoznávání obličejů, v naší společnosti je hluboce znepokojující.“

„Shromažďování biometrických údajů představuje vážné riziko narušení soukromí a diskriminace a Američané vědí, že by se neměli vzdávat osobního soukromí kvůli bezpečnosti. Zatímco pracujeme na tom, aby naše země byla spravedlivější, nemůžeme ignorovat technologie, které stojí v cestě pokroku a udržují nespravedlnost.“

Dokumenty, které ACLU získala, ukazují, že FBI spolu s ministerstvem obrany (DoD) shromažďuje záznamy z dronů a pouličních kamer, které vkládá do svého softwaru pro rozpoznávání obličejů. Tyto agentury tak činily v mnohem rozsáhlejší míře, než si většina lidí uvědomuje.

„Získali jsme tisíce dokumentů, které odhalují, že se FBI významně podílí na vývoji softwaru pro rozpoznávání obličejů, který by vládě umožnil identifikovat a sledovat miliony lidí najednou,“ uvedla ACLU na Twitteru.

FBI v podstatě v tichosti spolupracovala s akademickými výzkumníky na „zdokonalování technik umělé inteligence, které by mohly pomoci při identifikaci nebo sledování Američanů bez jejich vědomí nebo souhlasu,“ uvedl dále o této záležitosti list Post.

Mnoho záznamů, které ACLU a Post získaly, se týká programu Janus, který financovala Agentura pro pokročilé výzkumné projekty v oblasti zpravodajských služeb. Tento program byl nakonec použit k vytvoření vyhledávacího nástroje nazvaného Horus, pojmenovaného podle okultního Horova oka, který používá řada federálních agentur.

Tyto nástroje umožňují rychlé a přesné zpracování „skutečně neomezených snímků obličejů“ zaznamenaných potenciálně miliony sledovacích kamer, které se nacházejí na veřejných prostranstvích po celých Spojených státech.

„Jde v podstatě o beta testování technologie na skutečných lidech s reálnými důsledky,“ přiznala vláda.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
1 rok před

Blbci největší, Václav Havel a Nový světový řád.
https://www.youtube.com/watch?v=zRDdP9X73Ds&t=1275s

1
0
Would love your thoughts, please comment.x