Rusko obviňuje USA z přímého zapojení do konfliktu na Ukrajině

Konflikt na Ukrajině

USA zhoršují konflikt na Ukrajině tím, že nadále finančně podporují Kyjev a navrhují pozemní akce, prohlásil Ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.

Washingtonská rétorika o nutnosti nalít Kyjevu další peníze na pomoc při útoku na Krym signalizuje přímou účast Ameriky, řekl Antonov ve středu novinářům v reakci na dřívější prohlášení ředitele CIA Williama Burnse.

Další finanční prostředky by Ukrajině umožnily provést více „hloubkových průniků na Krym“, pokračovat v útocích na Ruskou Černomořskou flotilu a nakonec „znovu získat útočnou iniciativu“, řekl Burns v pondělí Senátnímu výboru pro zpravodajské služby.

„Situace dospěla do bodu, kdy někteří vysocí představitelé (USA) říkají: musíme Ukrajincům pomoci ‚zasáhnout hluboko na Krymu‘. Jinými slovy, přímé zapojení Spojených států do konfliktu bylo oficiálně potvrzeno,“ prohlásil Antonov.

Dále varoval, že přímá účast Západních podporovatelů Ukrajiny v konfliktu je „nebezpečný kurz, plný těch nejnepředvídatelnějších důsledků“, a to nejen pro bezpečnost USA, ale pro celý svět.

Výzva ředitele CIA přišla v době, kdy se USA snaží schválit nový balík pomoci ve výši 60 miliard dolarů, protože Ukrajinské úřady si neustále stěžují na nedostatek munice na frontové linii. Zatímco toto financování se v Kongresu zadrhlo, Bílý dům v úterý oznámil menší injekci vojenské pomoci Kyjevu ve výši 300 milionů dolarů, první v tomto roce.

Podle Antonova tímto novým balíčkem Americká administrativa „potvrdila neměnnost svého katastrofálního kurzu prodlužování vojenského konfliktu na Ukrajině.“ „Spojené státy nechtějí pochopit jednoduchou pravdu, že žádná Americká zbraň nezastaví Ruskou speciální vojenskou operaci… Její použití povede pouze k nárůstu obětí mezi obyčejnými občany postsovětské republiky,“ uvedl.

Moskva opakovaně prohlásila, že je otevřena mírovým jednáním, která by vedla k ukončení bojů, a zdůraznila, že financováním Kyjevského válečného úsilí Západ eliminuje možnost diplomatického průlomu. Spojené státy a jejich spojenci v NATO však tvrdí, že jediným přijatelným základem pro mírové rozhovory je vzorec předložený Ukrajinským prezidentem Zelenským, který vyžaduje navrácení všech bývalých Ukrajinských území, bezpodmínečné stažení Ruských vojsk a mezinárodní tribunál pro Ruské představitele. Moskva jednání za těchto podmínek odmítla.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x