Rusko obviňuje USA a Ukrajinu z provádění tajných pokusů s biologickými zbraněmi

Vasilij Nebenzja

Velvyslanec OSN Vasilij Nebenzja předkládá důkazy o tom, že ukrajinští specialisté s pomocí USA odebírali v řekách vzorky nebezpečných patogenů pro biologický výzkum.

Vasilij Nebenzja

Na nedávném zasedání Rady bezpečnosti OSN se ruská delegace zeptala, proč USA neodpovídají na obvinění z vytváření laboratoří biologických zbraní a používání vzduchu a vody jako vektorů šíření.

„Ukrajinští specialisté pod dohledem amerických kolegů pravidelně provádějí odběr vzorků vody z řek protékajících Ukrajinou… cílem je zjistit v nich přítomnost konkrétních nebezpečných patogenů, včetně cholery, břišního tyfu, žloutenky typu A a E, a vyhodnotit způsob jejich šíření vodou, aby bylo možné vyvodit závěry o schopnosti těchto patogenů zraňovat,“ uvedl ruský velvyslanec při OSN Vasilij Nebenzja.

„Poté byly sbírky těchto vzorků odeslány do Spojených států. Máme logickou otázku: proč? Proč Spojené státy shromažďují sbírku nebezpečných patogenů, které by se pak mohly šířit vodami tohoto regionu?“

„…výsledky tohoto vědeckého experimentu by mohly být využity k vytvoření biologické katastrofy nejen v Rusku, ale celkově ve vodách Azovského a Černého moře a ve východní Evropě,“ dodal.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x