Ekonomický a morální kolaps Německa je varováním, kterému musíme věnovat pozornost

Angela Merkelová

Zeleno-levicová koalice tiskne peníze, aby zaplatila nárůst cen způsobený její vlastní politikou, aby se její průmysl okamžitě nezhroutil. Připadá vám to jako „udržitelný rozvoj“?

Angela Merkelová

Zpráva, že Německo vstupuje do recese, není nijak překvapivá. Vede ho zeleno-levicová koalice, jejímž cílem je od září 2021, kdy se dostala k moci, deindustrializace země.

Jak se jim to daří? Poté, co Německo uzavřelo poslední zbývající jaderné elektrárny, nahradilo plynovody uhlím, které nyní pohání třetinu jeho potřeby elektřiny. Předvídatelný kolaps jeho průmyslu navíc ohrožuje samotný základní model financování Evropské unie.

Potrubní sny
Po záhadném výbuchu plynovodu Nord Stream v září 2022 vyvolaly ceny energií obrovský tlak na německý průmysl.

V obavách z dalšího útoku na plynovody se zeleno-rudá vláda obrátila na zkapalněný zemní plyn přepravovaný po moři.

Ten loni hledala jako náhradu za 40 procent domácí spotřeby plynu, o které přišla kvůli sankcím a sabotážím.

Plán německé vlády nahradit levný ruský plyn z plynovodů zkapalněným zemním plynem však provázejí problémy. Protesty proti ochraně životního prostředí a průmysl váhající s angažovaností v nepředvídatelné ekonomické a politické situaci vedly k omezení plánů na výstavbu nových terminálů LNG.

To bylo prezentováno jako moudré rozhodnutí, protože „energetické překážky“ se zmírňují.

Úzké hrdlo se však nezmenšilo. Předpokládá se, že energetická krize bude tuto zimu mnohem horší.

Německo zatím spaluje hnědé uhlí, aby mělo světlo. Uhlí pochází z Ruska, které Německo začalo loni v březnu skladovat. Po zákazu dovozu hrozí Německu zima, kdy nebude mít kdo dodávat uhlí, které spaluje na výrobu poloviny elektřiny.

Hra s nulovým součtem
Německá vláda agresivně prosazuje politiku Strany zelených. Spolu s iniciativami typu Net Zero, jako je zrušení průmyslu a spolehlivá domácí výroba energie, to znamená ateismus, masovou imigraci, „rozmanitost“ a podporu sexuálního a morálního rozkladu.

Platforma této strany je nejlépe vyjádřena v jednom z jejich vlastních předvolebních letáků.

reklama německé Strany zelených
„Zelení jdou dál“ – reklama německé Strany zelených s odkazem na BLM, marihuanu a sexuální nemorálnost.

Tento plakát je letákem kampaně pro berlínskou čtvrť Kreuzberg-Friedrichshain („X-Hain“).

Graffiti je odhalující. Oslavuje Antifu, krajně levicovou teroristickou skupinu. Je na něm napsáno „Stop Laschetovi“ – s odkazem na lídra křesťanských demokratů, jehož strana se ve volbách v září 2021 umístila na velmi těsném druhém místě za levicovou SPD. Zelení skončili třetí.

Vidíme komunistický srp a kladivo, zjevného úchyla, který se šklebí na cizí dítě, a „Kita Kunterbunt“ – mateřskou školu, v níž jsou do výuky dětí od kojeneckého do školního věku zahrnuta všechna pohlaví.

plakat

Pokud jste poselství Strany zelených nezachytili, autorka – Laura Breilingová, přidala v této kampani v roce 2021 několik upozornění.

Graffiti na zdi zní: „Žádný Bůh, žádný stát, žádný patriarchát.“ Na transparentu je napsáno „Domy patří těm, kdo v nich žijí.“

Strana zelených prosazuje práva nájemníků nad právy vlastníků a práva všech odpůrců reality nad právy zdravých lidí.

Jejich programem je totální transformace společnosti. Staví se proti Bohu, rodině a jakémukoli smysluplnému chápání národa. Jak se její vize pro Německo naplňuje?

Modelová ekonomika
Model Evropské unie byl postaven na myšlence, že bohaté země budou dotovat ty chudé. Čistý příspěvek Německa do rozpočtů EU vždy výrazně převyšoval příspěvky ostatních zemí.

Zpráva Německého hospodářského institutu z roku 2021 uvádí, že „na rozdíl od minulosti již sama Evropská komise nezveřejňuje čisté příspěvky členských států.“

Největším čistým přispěvatelem do rozpočtu EU je Německo, které do něj odvádí o více než 21 miliard eur více, než z něj vybírá.

To je dvakrát více než Francie, která je druhým největším čistým plátcem. Ve skutečnosti Německo samo financuje EU více než další čtyři přispěvatelé dohromady.

„Německo bylo v roce 2021 největším čistým přispěvatelem s částkou 21,4 miliardy eur.“

Další čtyři čistí přispěvatelé jsou:

Francie 10,9 miliardy
Nizozemsko 4,1 miliardy
Švédsko 2,5 miliardy
Dánsko 1,5 miliardy

Kdo tedy bere z rozpočtu EU více, než do něj odvádí?

„Z hlediska čistých příjemců vede Polsko s 12,9 miliardy eur. Následuje Řecko s 4,7 miliardy eur a Maďarsko s 4,3 miliardy eur. Na dalších místech jsou Rumunsko (4,2 miliardy eur) a Španělsko (3,5 miliardy eur).“

Proč by Evropská komise přestala tyto informace zveřejňovat? Že by to souviselo s kolapsem německé ekonomiky, která tak dlouho financovala EU?

Cena větrných mlýnů a duhy
Kolik peněz Maďarsko skutečně obdrží, je těžké říci, protože Evropská komise zadržuje své prostředky v rámci řízení podle článku 7. Poslanci Evropského parlamentu loni v září označili Maďarsko za zemi, která již není demokratická. Důvod? Maďarsko se staví proti všemu, co oslavuje leták Strany zelených – „hodnotám“ bezbožné národní sebevraždy.

Kromě nenávisti k Maďarsku je celkově důležité, že tento model vypadá jako recept na krach. V tomto smyslu je totožný s modely Net Zero, na nichž Strana zelených založila svou vizi postindustriálního Německa. Přesto se nepočítá s náklady pro lidi, národ a průmysl. To je politika klamu, která ohrožuje přežití samotné EU.

Německo prostě nemůže zaplatit EU bez svého vývozu. Tento vývoz se zmenšuje spolu s průmyslovou výrobou, protože německé podniky prostě nemohou fungovat. Bez předvídatelných nákladů na energie nelze dosáhnout finanční stability.

Podle zprávy agentury Reuters z 23. května se německá vláda zavázala dotovat těžký průmysl částkou 4,4 miliardy eur ročně. To má podnikům umožnit, aby samy platily účty za elektřinu a vyhnuly se bankrotu.

Ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck, který je členem Strany zelených, k tomu uvedl:

„Pokud tuto cenu nezaplatíme, může se stát, že v těchto energeticky náročných oblastech v Německu již nebudeme mít v budoucnu žádná průmyslová odvětví, a to by byla ztráta.“

Německé ministerstvo financí poukázalo na to, že na toto opatření, které má v příštích sedmi letech stát 30 miliard eur, nejsou peníze. Větrníkům a duhovým lidem ovšem peníze nevadí.

Zeleno-levicová koalice tiskne peníze, aby zaplatila nárůst cen způsobený její vlastní politikou, aby se její průmysl okamžitě nezhroutil. Připadá vám to jako „udržitelný rozvoj“?

Tato koalice je agresivně pro-válečná. To je další důvod pro potrestání Maďarska, které jako jediná země EU důsledně vyzývá k vyjednání míru na Ukrajině. Postoj německé vlády je vzhledem k inkluzivnímu a tolerantnímu vyznění její propagandy pozoruhodný. Je to skutečnost, která prozrazuje nenávist, jež se skrývá za politikou takzvaných „pokrokářů.“

Ministryně zahraničí Annalena Baerbocková ve svém projevu na začátku tohoto roku slavně vyhlásila válku Rusku.

Proč by nejvyšší německá diplomatka nedokázala ovládnout své pocity v otázce, která je nabitá jadernými zbraněmi? Zdá se, že výbuchy v její hlavě mohou být hlasitější než výbuchy bomb, které její rétorika bezohledně vyvolává.

Bojuje zeleno-rudá koalice proti Rusku ze stejných důvodů, pro které pohrdá Maďarskem? Odhodlání prosazovat politiku, která rychle ničí Německo a evropský hospodářský model, za nějž platilo, nelze v tuto chvíli vysvětlit jinak než čirým fanatismem.

Zelení v průzkumech propadli, protože posílají tanky do války, kterou většina Němců už nepodporuje. Dále prosazují hluboce nepopulární opatření, která mají zcela zakázat vytápění plynem a olejem v domácnostech.

Alternativa pro Německo (AfD) musí čelit opatřením zaměřeným na ilegalizaci jejího mládežnického křídla za to, že je populární, prorodinná a proněmecká.

Průzkum veřejného mínění, Politico, 27. května 2023:

Průzkum veřejného mínění

Podpora Strany zelených nadále klesá a je nyní méně populární než Alternativa pro Německo (AfD).

Zdá se, že jedinou přijatelnou politikou pro rudo-zelenou koalici je národní sebevražda. Jejich propaganda říká, že „žádná planeta B neexistuje“, což je od frakce, jejímž plánem A je vyhlazení, velkohubé prohlášení. K tomu nemohou nabídnout žádnou alternativu – pouze eskalaci.

Jedná se o ideologický boj s realitou. Znamená to zničení německého průmyslu a zhroucení ekonomické solventnosti samotné EU. Pro tyto fanatiky je katastrofa cenou, kterou jsou ochotni zaplatit za svět větrných mlýnů a duhy.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x