Ruské ministerstvo obrany: Ve sklepeních Mariupolu se našla těla umučených civilistů s vyřezanými hákovými kříži

azov battalion

Síly Doněcké lidové republiky (DLR) s podporou ruských jednotek v současné době bojují v Mariupolu proti zbytkům nacionalistického praporu Azov.

azov battalion

DLR již převzala kontrolu nad předměstími města a na letišti údajně nalezla tajnou věznici patřící nacionalistům.

Ve sklepích budov v Mariupolu byla nalezena těla obětí ukrajinských nacionalistů, některá z nich byla těžce zohavena, informovalo ruské ministerstvo obrany.

Ministerstvo upřesnilo, že sklepy byly dříve obsazeny ukrajinskými nacionalistickými silami. „Byla nalezena těla civilistů se známkami nelidského mučení.“

„Na jejich tělech byly vyřezány hákové kříže a neonacistické symboly,“ uvedlo ministerstvo.Vedoucí ruského Národního centra řízení obrany Michail Mizincev dále řekl, že někteří z civilistů zachráněných v Mariupolu vyprávěli o neonacistických bojovnících, kteří házeli granáty do sklepů plných žen a dětí.

Mizincev rovněž informoval, že příslušníci nacionalistického praporu Azov ostřelovali civilisty, kteří se snažili vybrat hotovost z bankomatů nebo se pokoušeli získat humanitární pomoc, a to pomocí minometů instalovaných na různých vozidlech.

Uvedl, že tyto útoky si vyžádaly 3 životy a dalších 10 osob bylo zraněno.Zpráva ministerstva obrany přichází v době, kdy síly Doněcké lidové republiky (DLR) společně s ruskými jednotkami čistí Mariupol od zbytků sil ukrajinského nacionalistického praporu Azov.

Ruské síly byly na Ukrajinu vyslány poté, co prezident Vladimir Putin reagoval na žádost Doněcké a Luganské lidové republiky (DLR a LLR) o ochranu a 24. února vydal rozkaz ke speciální vojenské operaci.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x