Ruské jednotky zmařily ukrajinský útok v jižním Doněcku

Ruské jednotky

Mluvčí ruského ministerstva obrany uvedl, že ruské síly zmařily pokus ukrajinských jednotek zaútočit na pozice skupiny Vostok v jihodoněckém směru.

Ruské jednotky

„Pokus nepřítele zaútočit na předsunuté pozice skupiny sil ‚Vostok‘ byl zmařen v jihodoněckém směru. Motorizované střelecké jednotky za podpory dělostřelectva zničily dvě osádky minometů, osádku protitankového granátometu a živou sílu,“ uvedl mluvčí.

V dalších podrobnostech mluvčí dodal, že posádky ruských termobarických raketometů TOS-1A „Solntsepek“ (Planoucí slunce) způsobily škody na personálu v oblasti Novomychajlivky, zatímco posádky výkonných samohybných minometů 2S4 „Tyulpan“ zlikvidovaly dočasné postavení rozmístění ukrajinských vojáků.

Současně ruský kamikadze dron Lancet zlikvidoval také samohybné pásové dělo-houfnici Krab ve směru na jižní Doněck, citoval Sputnik mluvčího.

Již dříve kyjevský starosta Vitalij Kličko informoval, že v ukrajinském hlavním městě došlo k několika výbuchům, které způsobily škody na skladu a požár.

„V Holosijevském okrese se likviduje požár na ploše 700 metrů čtverečních. Zničení stavebních konstrukcí pokrývá celkovou plochu 1 000 metrů čtverečních … Hoří střecha třípatrové budovy skladu,“ uvedl Kličko v neděli ráno v příspěvku na Telegramu.

Podle údajů ukrajinského ministerstva pro digitální transformaci se v noci na dnešek v hlavním městě Ukrajiny rozezněly sirény.

V noci na dnešek se ozvalo několik výbuchů v Kyjevě a v Žytomyrské, Čerkaské a Sumské oblasti, informovala ukrajinská média.

Rusko provádí přesné údery na ukrajinskou infrastrukturu od 10. října v reakci na útok na Krymský most.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x