Robert Fico pokračuje v blokování dodávek zbraní na Ukrajinu

Robert Fico,Viktor Orbán

Nová Slovenská vláda splnila svůj předvolební závazek ukončit transfery zbraní a vyzývá zbytek Evropy, aby přijal politiku Bratislavy.

Robert Fico,Viktor Orbán

Nový Slovenský lídr Robert Fico vyzval Evropskou unii, aby převzala roli mírotvorce ve válce na Ukrajině, a Bratislava nebude podporovat další sankce vůči Moskvě.

Fico řekl ve čtvrtek poslancům Slovenského zákonodárného sboru, že Bratislava opouští zástupnou válku Západu proti Rusku. „Podpořím nulovou vojenskou pomoc Ukrajině… Okamžité zastavení vojenských operací je nejlepší řešení, které pro Ukrajinu máme. EU by se měla změnit z dodavatele zbraní na mírotvorce,“ prohlásil. Dodal, že Slovensko „již nebude dodávat zbraně Ukrajině.“

Kromě ukončení podpory válečného úsilí Kyjeva Fico vysvětlil, že Slovensko již nebude podporovat ekonomickou válku Washingtonu proti Moskvě. „Nebudu hlasovat pro žádné sankce proti Rusku, pokud neuvidíme analýzy jejich dopadu na Slovensko.“

Pokračoval: „Pokud mají být takové sankce, které nás poškodí, jako většina sankcí, nevidím důvod, proč je podporovat.“

Fico navíc řekl, že „lidé na Slovensku mají větší problémy než řešení Ukrajiny a další zabíjení na Ukrajině nikomu nepomůže.“

Ficův levicový Smer-SD vyhrál na začátku tohoto měsíce na Slovensku volby na základě platformy, která zdůrazňovala ukončení dodávek zbraní na Ukrajinu.

Zatímco Americký prezident Joe Biden trvá na tom, že Washington bude Ukrajinu podporovat „tak dlouho, jak bude třeba“, několik východoevropských zemí začalo Kyjevu podporu ukončovat. Polsko oznámilo, že ukončí dodávky zbraní poté, co Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj během svého projevu v OSN zaútočil na Varšavu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
7 měsíců před

Sankce proti Rusku mají jediný smysl v likvidaci diktátorského bloku Evropské unie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x