Kdo sponzoruje Izraelské masakry v Gaze?

Izraelský masakr

Jedinou cestou k ukončení bludného kruhu apartheidu a krveprolití proti Palestincům je zajistit Palestincům svobodu a spravedlnost za jejich vlastních podmínek, tečka.

Izraelský masakr

Zatímco Izraelské okupační síly stupňují masakry v Gaze a využívají Americké zbraně k prosazování své genocidy, Washington se zabývá prodáváním lží světu. Bezostyšná podpora Izraelské genocidy se stále více opírá o nekonečnou zásobárnu Americké propagandy o okupační sebeobraně, která si zaslouží kategorické vyvrácení.

Nikde to není tak zřejmé jako v současnosti. Spojené státy nedávno předložily návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která má Palestinu obejít a lobbuje za legitimizaci Izraelských zjevných válečných zločinů pod rouškou sebeobrany. Tyto ambice narazily na zeď a přicházejí v době, kdy Bílý dům usiluje o financování Izraelské genocidy ve výši přibližně 10,6 miliardy dolarů. To vše odhaluje rozsah sponzorství USA a jejich zločinnou lhostejnost k ukončení krveprolití v Gaze.

Zaprvé, pumpování miliard do okupační náruče pouze posílí Palestinský odboj, aby mohl vést silnou a legitimní reakci na nezohledněnou Palestinskou krev. Snaha o neoprávněné financování Pentagonu je jasným důkazem toho, že Spojené státy chtějí čelit výzvám k okamžitému ukončení okupační brutality. Své diplomaty již odradily od výzev k příměří nebo deeskalaci války.

Nejviditelnějším příkladem do očí bijícího válečného štvaní USA je jejich rozhodnutí vetovat rezoluci Rady bezpečnosti OSN o humanitárním příměří v pásmu Gazy. Celé rodiny byly vyhlazeny a nejméně 4 650 Palestinců v Gaze vydechlo naposledy. Čím více USA oslavují okupační masakry obléhaných Palestinců, tím silnější je legitimní reakce odporu na Izraelskou agresi a brutalitu.

Je skutečností, že vnitřní fronta Izraelské okupační entity je v troskách. Palestinský odboj svou probíhající operací zvýšil pravděpodobnost, že se okupační armáda vzdá své moci nad tisíci nelegálních osad na jižní frontě. Tato slabost je jedním z mnoha strategických spodních bodů, které zneklidnily Izraelský bezpečnostní establishment a přiměly regionální bojovníky k odvetným úderům proti nezákonným vraždám desítek novinářů ze strany Izraelců.

Washington není v pozici, kdy by mohl prodávat jedovatou fikci, že usiluje o možnosti humanitární pomoci Gaze. Ve skutečnosti poskytuje Izraelské okupaci rámě k přípravě neoprávněné pozemní ofenzívy a nese veškeré náklady na takový státem podporovaný teror. Vzhledem k tomu, že Palestinský odboj v nedávné minulosti dokázal zmařit zjevný avanturismus, riskuje Washington, že přispěním k pokračujícímu masakru Palestinců připraví půdu pro svou vlastní vojenskou zkázu.

Posvátná země Palestinců není divadlem pro nevybíravé nálety a krveprolití. Odpor konsolidovaný tváří v tvář Izraelské agresi bude hájit právo Palestiny na vítězství a triumf v dobrém i zlém. Jakýkoli pokus o rozšíření okupační stopy se nejenže vymstí dvojnásobnou silou. Spíše potvrdí, že Washington je hlavní překážkou nezadatelného práva Palestinců na návrat do „svých domovů a na svůj majetek, z nichž byli vysídleni a vyhnáni“, jak stanoví rezoluce OSN č. 3236.

Nenechte se mýlit. Jedinou cestou k ukončení začarovaného kruhu apartheidu a krveprolití vůči Palestincům je zajistit Palestincům svobodu a spravedlnost za jejich vlastních podmínek, tečka. Desítky let trvající odpor je klasickým příkladem této snahy. To, že Washington odmítá s takovou vyhlídkou na deeskalaci vůbec počítat, je zřejmé z jeho nehorázného lobbování za miliardovou prookupační podporu. Washington se navíc identifikuje jako hluboký spoluviník tím, že nasazuje Americké síly na podporu plánovaného pozemního avanturismu Izraele. „Spojené státy sdělily Izraeli svůj záměr nasadit na Blízkém východě další Americké síly v pohotovosti k pozemní operaci kvůli obavám ze stupňujících se … útoků proti jeho silám v regionu,“ uvedl nedávno Izraelský armádní rozhlas.

Životy Palestinců nejsou žádnou kolaterální zátěží a Americký sponzoring pozemní invaze bude mít plnou odezvu. První náznaky znamenají sjednocení odlišných sil odporu proti Izraeli v klíčových částech regionu. Patří k nim i Libanonský odboj, který stojí v čele fronty. Bojovníci nadále odhalují taktické slabiny okupačních sil na Palestinsko-Libanonské hranici a hrají zásadní roli při narušování plánu Izraelského bezpečnostního establishmentu na invazi do Gazy. Desítky Amerických zákonodárců nadále povzbuzují destruktivní rétoriku vůči obléhaným Palestincům a odstraňují tak veškeré pochybnosti o tom, že Washington chce současnou vlnu okupační války proměnit v regionální konflikt na více frontách.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu může pózovat, jak chce, ale prázdné hrozby konfliktem proti Libanonskému a Palestinskému odboji nikdy neobstojí. Je to tentýž okupační status quo, který po desetiletí vedl k neustálému Palestinskému utrpení, jež dnes vyvrcholilo bodem zlomu, kdy je státem sponzorovaný terorismus jasný jako facka. V aktu zbabělosti, který je v rozporu s tvrzením USA o stabilitě v regionu, Izrael hlásal nepravdy o úderu na odpor takovou „silou, jakou si ani nedokáže představit.“

Významné kapitoly z historie, jako je například drtivá porážka Izraele ve válce v roce 2006, takové okupační postoje srážejí k zemi. Genocida je především výstrahou pro všechny, kdo jásají nad Izraelskou eskalací v Gaze a jsou zaslepeni následky, které z ní plynou.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x