Robert F. Kennedy Jr. dává herbicidy v pitné vodě do souvislosti s genderovou dysforií

Robert F. Kennedy Jr.

Demokratický kandidát na prezidenta Robert F. Kennedy Jr. označil herbicid atrazin za chemickou látku, která je zodpovědná za zmatení pohlaví mezi mladými lidmi, a zopakoval tak tvrzení zakladatele InfoWars Alexe Jonese.

Robert F. Kennedy Jr.

O toto zjištění se podělil v rozhovoru s kanadským klinickým psychologem Dr. Jordanem Petersonem. Podle zakladatele a generálního poradce organizace Children’s Health Defense by za zmatení pohlaví mládeže neměly být obviňovány klimatické změny nebo problémy s duševním zdravím. Skutečným viníkem jsou podle něj chemické látky v dodávkách vody.

„Mnoho problémů, které vidíme u dětí – a zejména u chlapců – je pravděpodobně podceňováno; kolik z nich pochází z vystavení chemickým látkám, včetně mnoha sexuálních dysforií, které vidíme,“ řekl RFK Jr. Petersonovi. „Dnes proplouvají polévkou toxických chemikálií a mnohé z nich jsou endokrinní disruptory.“

Nadějný prezidentský kandidát uvedl, že herbicid atrazin, který se používá k selektivnímu potlačování jednoletých trav a širokolistých plevelů před jejich vzejitím, je hojně obsažen v zásobách pitné vody.

„Pokud dáte atrazin do nádrže plné žab, chemicky vykastruje a násilně feminizuje každou žábu. Deset procent žabích samců se změní v plně životaschopné samice schopné produkovat životaschopná vajíčka,“ prozradil. „Pokud toto způsobuje žábám, existuje spousta dalších důkazů, že to způsobuje i lidem“

Poznámky RFK Jr. odrážely poznámky Jonese, který tvrdil, že chemikálie tajně uvolňované vládou mění lidi na homosexuály. V roce 2015 vykřikoval, že se mu nelíbí, že vláda „dává do vody chemikálie, které mění žáby na gaye.“ O dva roky později, v roce 2017, zakladatel InfoWars prohlásil, že „většina žab ve většině oblastí USA je nyní homosexuální“, protože byly v průběhu let vystaveny těmto chemikáliím.

Studie zjistila, že atrazin skutečně mění žáby na teplouše
Podle článku Davida Biella z časopisu Scientific American z března 2010 se na farmách rozprašuje přibližně 36 milionů kilogramů atrazinu k potlačení travních plevelů. Dodal, že přibližně 225 000 kg atrazinu je každoročně spláchnuto deštěm a někdy se dostane až 1000 km od zdrojových farem.

Biello rovněž citoval studii zveřejněnou v časopise Proceedings of the National Academy of Science (PNAS). Práce zjistila, že atrazin negativně ovlivňuje reprodukční schopnosti samců afrických drápkatých žab (Xenopus laevis) – což dokazuje pravdivost tvrzení Jonese a Kennedyho.

Biolog Tyrone Hayes z Kalifornské univerzity v Berkeley a jeho kolegové vystavili 40 afrických drápkatých žab působení 2,5 částic na miliardu (ppb) atrazinu ve vodním roztoku nepřetržitě po dobu tří let. Uvedená hladina je nižší než tři ppb povolené v pitné vodě Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA).

Podle autorů studie bylo 30 žab chemicky vykastrováno a stalo se neschopnými reprodukce. Čtyři žáby se skutečně staly samicemi, přičemž se pářily s jinými samci a produkovaly životaschopná vajíčka, přestože byly geneticky samci. Zatímco další čtyři z ošetřených žab zjevně odolaly účinkům atrazinu, zbytek „postrádal samčí reprodukční chování a měl redukované samčí znaky, silně snížené množství spermií a nízkou plodnost.“

„Tyto údaje jsou v souladu s účinky atrazinu pozorovanými u jiných tříd obratlovců. Tato zjištění jsou příkladem toho, jakou roli atrazin a další pesticidy narušující endokrinní systém pravděpodobně hrají v globálním úbytku obojživelníků,“ uzavírá Hayes a jeho kolegové.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x