Putin: Rusko nikdy nezavrhlo mírové rozhovory o Ukrajině

Putin

Rusko nikdy neodmítlo mírové rozhovory s Ukrajinou, zatímco Kyjev od vyjednávání veřejně odstoupil, uvedl Ruský prezident Vladimir Putin ve středečním online projevu na mimořádném summitu G20.

V projevu prostřednictvím videospojení Ruský vůdce reagoval na komentáře ostatních řečníků konference, kteří uvedli, že jsou „šokováni“ pokračující „agresí“ Ruska na Ukrajině. Putin připustil, že konflikt na Ukrajině, stejně jako každý vojenský konflikt, je „tragédií pro konkrétní lidi, konkrétní rodiny i pro zemi jako celek“, a prohlásil, že „přirozeně musíme přemýšlet o tom, jak tuto tragédii ukončit.“

Putin však zdůraznil, že Rusko nikdy neodmítlo mírové rozhovory s Ukrajinou a že to byl právě Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj, kdo podepsal dekret, který taková jednání s Ruskem právně zakazuje. V loňském roce Ukrajinský vůdce formálně zakázal jakékoli mírové rozhovory s Kremlem, dokud bude Putin Ruským prezidentem.

Putin dále prohlásil, že sice chápe „šok“, který konflikt vyvolal, ale položil si otázku, proč nedošlo k takové reakci na „krvavý převrat na Ukrajině v roce 2014, po němž následovala válka Kyjevského režimu proti jeho obyvatelům v Donbasu“ nebo na „vyhlazování civilního obyvatelstva v Palestině“ a na přiznání generálního tajemníka OSN, že se Gaza změnila v dětský hřbitov.

Prohlášení Ruského prezidenta přichází poté, co Zelenskyj v úterý připustil, že neschopnost Kyjeva dosáhnout jakéhokoli významného úspěchu na bojišti v rámci tolik opěvované protiofenzivní operace vysílá „nedobrý signál“ Západním podporovatelům Ukrajiny, kteří již vynaložili miliardy dolarů na vojenskou a finanční pomoc Kyjevu.

V rozhovoru pro Fox News Ukrajinský vůdce také připustil, že konflikt s Ruskem by se možná dal zastavit, kdyby Kyjev ustoupil Donbasu a Krymu, ale zdůraznil, že Ukrajina na takový mírový plán „není připravena.“

Mezitím Ruské ministerstvo obrany v úterý oznámilo, že podle jeho posledních odhadů činily ztráty Kyjeva jen v listopadu více než 13 700 vojáků. Minulý měsíc ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil, že od začátku Kyjevské protiofenzívy ztratily Ukrajinské síly více než 90 000 vojáků.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x