Podle rozsáhlé severské studie jsou mRNA vakcíny proti COVID-19 spojeny se zvýšeným rizikem myokarditidy

mRNA vakcíny

Vakcíny proti COVID-19 na bázi mRNA vyráběné společnostmi Pfizer a Moderna jsou podle recenzované studie provedené na více než 23 milionech lidí v severských zemích Dánsku, Finsku, Norsku a Švédsku spojeny s vyšší pravděpodobností vzniku myokarditidy.

mRNA vakcíny

Studie týmu vědců spolupracujících se zdravotnickými agenturami těchto zemí, publikovaná v časopise Journal of the American Medical Association, identifikovala 1 077 „incidentních příhod myokarditidy“ a 1 149 „incidentních příhod perikarditidy“ u 23 122 522 obyvatel severských zemí (81 % z nich bylo na konci studie očkováno; 50,2 % z nich byly ženy). „V rámci 28denního období byla u mužů a žen ve věku 12 let a starších dohromady, kteří obdrželi homologní schéma, druhá dávka spojena s vyšším rizikem myokarditidy.“

„Tato kohortová studie 23,1 milionu obyvatel čtyř severských zemí prokázala vyšší výskyt myokarditidy a perikarditidy do 28 dnů po očkování vakcínami SARS-CoV-2 mRNA ve srovnání s neočkováním,“ uvádí studie. „Riziko myokarditidy a perikarditidy bylo nejvyšší během prvních 7 dnů po očkování, bylo zvýšené u všech kombinací mRNA vakcín a bylo výraznější po druhé dávce. Druhá dávka mRNA-1273 měla nejvyšší riziko myokarditidy a perikarditidy, přičemž nejvyšší riziko měli mladí muži ve věku 16 až 24 let.“

„Tyto dodatečné případy u mužů ve věku 16-24 let odpovídají pětinásobně zvýšenému riziku po Comirnaty [očkování Pfizer] a patnáctinásobně zvýšenému riziku po Spikevax [Moderna] v porovnání s neočkovanými,“ uvedl Dr. Rickard Ljung ze Švédské agentury pro léčivé přípravky, jeden z výzkumníků, kteří za studií stojí.

Studie uvádí, že riziko myokarditidy způsobené samotným virem COVID-19 „bylo nejvyšší ve starších věkových skupinách, zatímco riziko myokarditidy po očkování bylo nejvyšší v mladších věkových skupinách,“ což dále potvrzuje, že nebezpečnost viru se liší v závislosti na věku, což je skutečnost, kterou zdravotnictví v posledních dvou letech často opomíjí.

V konečném důsledku „riziko myokarditidy spojené s očkováním proti SARS-CoV-2 musí být vyváženo přínosem těchto vakcín,“ uzavírá studie.

Autoři svá zjištění upřesňují tím, že celkově „myokarditida po očkování mRNA byla v této studijní kohortě vzácná, a to i u mladých mužů“, a dodávají, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, Evropská agentura pro léčivé přípravky a Americká kardiologická společnost tvrdí, že „přínosy očkování převažují nad riziky“, což potvrzuje i tisková zpráva ke studii.

Dr. Peter McCullough, kardiolog a významný kritik zdravotnického establishmentu COVID-19, který je v současné době hlavním lékařským poradcem nadace Truth for Health Foundation, ve svém prohlášení tuto skutečnost zpochybnil.

„V kardiologii se celou svou kariéru snažíme zachránit každý kousek srdečního svalu. Zavádíme stenty, provádíme katetrizace srdce, zátěžové testy, CT angiogramy. Celá hra kardiologie spočívá v zachování srdečního svalu,“ řekl McCullough. „V žádném případě bychom nepřijali vakcínu, která způsobí poškození srdce byť jen u jednoho člověka. Ani jednu. A tato myšlenka, že ‚aha, budeme chtít po velkém počtu lidí, aby utrpěli poškození srdce kvůli nějakému jinému teoretickému přínosu pro virovou infekci‘, která je pro většinu lidí menší než běžné nachlazení, je neudržitelná. Přínosy vakcín v žádném případě nepřevažují nad riziky.“

Studie přidává další údaj na podporu těch, kteří chovají pochybnosti o potratových vakcínách COVID-19, které byly vyvinuty v rámci iniciativy amerického prezidenta Donalda Trumpa „Operace Warp Speed“ za desetinu času, který vývoj vakcín obvykle trvá, a za čtvrtinu času, který potřeboval předchozí rekordman (vakcína proti příušnicím).

Koncem února se během slyšení o vakcíně proti COVID-19, které uspořádal americký senátor dr. Rona Johnsona (R-WI), právník Thomas Renz předložil údaje o vyúčtování zdravotní péče z obranné lékařské epidemiologické databáze Pentagonu (DMED), které ukazují, že v roce 2021 došlo k drastickému nárůstu různých diagnóz závažných zdravotních problémů oproti předchozímu pětiletému průměru, včetně hypertenze (2, 181 %), neurologických poruch (1 048 %), roztroušené sklerózy (680 %), Guillain-Barreho syndromu (551 %), rakoviny prsu, 487 %), ženské neplodnosti (472 %), plicní embolie (468 %), migrény (452 %), poruchy funkce vaječníků (437 %), rakoviny varlat (369 %) a tachykardie (302 %).

Ve vyjádření pro levicový server PolitiFact mluvčí Oddělení pro dohled nad ozbrojenými silami Agentury pro obranné zdraví Peter Graves potvrdil existenci záznamů, ale prohlásil, že vhodně načasovaná chyba „poškození dat“ způsobila, že čísla před rokem 2021 vypadají mnohem nižší než skutečný počet případů v těchto letech, což PolitiFact vzal za bernou minci.

Studie dále zjistily, že ochrana proti COVID-19 vyvolaná očkováním slábne přibližně po šesti měsících (nebo možná i dříve); naproti tomu více než 150 studií zjistilo, že přirozená imunita z předchozí infekce COVID „je stejná nebo silnější a lepší než“ očkování.

Údaje tedy naznačují, že strategie zaměřená na hromadné očkování a stále častější posilovací vakcíny nedokázala pandemii ukončit výměnou za tyto problémy. Federální vláda USA považuje více než 219 milionů Američanů (66 % oprávněných osob) za „plně očkované“ (což je vzhledem k dočasné povaze vakcín pohyblivý cíl), přesto údaje z Univerzity Johnse Hopkinse zveřejněné v říjnu loňského roku ukazují, že v roce 2021 zemřelo na COVID-19 k tomuto datu více Američanů (353 000) než za celý rok 2020 (352 000).

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x