Podivná fakta o pyramidě v Gíze

Velká pyramida

Velká pyramida je skutečným mistrovským dílem a právem si zaslouží titul „zázrak“. Byla postavena s takovou přesností, že ji naše současná technika nedokáže napodobit. O této pyramidě existuje tolik zajímavostí, že mate archeology, vědce, astronomy i turisty.

Velká pyramida

Odhaduje se, že pyramida má asi 2 300 000 kamenných bloků, z nichž každý váží od 2 do 30 tun, a některé bloky váží dokonce přes 50 tun.

Menkaureova pyramida, Chafreova pyramida a Velká Chufuova pyramida jsou přesně zarovnány se souhvězdím Orion.

Základna pyramidy má rozlohu 55 000 m2 (592 000 stop 2) a každá její strana má plochu větší než 20 000 m2 (218 000 stop 2).

Vnitřní teplota je konstantní a rovná se průměrné teplotě Země, tedy 20 stupňům Celsia (68 stupňů Fahrenheita).

Vnější plášť se skládal ze 144 000 plášťových kamenů, které byly všechny vysoce leštěné a ploché s přesností na 1/100 palce, byly silné asi 100 palců a každý vážil přibližně 15 tun.
Základové kameny pyramidy mají kulovou konstrukci, která je schopna čelit tepelné roztažnosti a zemětřesení.

Použitá malta je neznámého původu (Ano, bez vysvětlení). Byla analyzována a její chemické složení je známo, ale nelze ji reprodukovat. Je pevnější než kámen a drží dodnes.

Fakta o pyramidě
Původně byla pokryta obkladovými kameny (z vysoce leštěného vápence). Tyto obkladové kameny odrážely sluneční světlo a pyramida zářila jako drahokam. Dnes již nejsou přítomny, protože je Arabové použili na stavbu mešit poté, co zemětřesení ve 14. století mnoho z nich uvolnilo. Bylo spočítáno, že původní pyramida s plášťovými kameny by fungovala jako gigantická zrcadla a odrážela by světlo tak silně, že by byla vidět z Měsíce jako zářící hvězda na Zemi. Staří Egypťané nazývali Velkou pyramidu příhodně „Ikhet“, což znamená „slavné světlo“. Jak byly tyto kvádry dopraveny a sestaveny do pyramidy, je dodnes záhadou.

Vyrovnaný pravý sever: Velká pyramida je nejpřesněji zarovnanou stavbou, která existuje, a směřuje k pravému severu s chybou pouhých 3/60 stupně. Poloha severního pólu se v průběhu času mění a pyramida byla v určité době přesně zarovnaná.

Střed pevniny: Velká pyramida se nachází ve středu zemské souše. Východozápadní rovnoběžka, která protíná nejvíce pevniny, a severojižní poledník, který protíná nejvíce pevniny, se protínají na dvou místech na Zemi, přičemž jedno je v oceánu a druhé u Velké pyramidy.

Čtyři stěny pyramidy jsou mírně konkávní, je to jediná pyramida, která byla takto postavena. Středy čtyř stěn jsou s mimořádnou přesností vroubkované a tvoří jedinou osmibokou pyramidu, tento efekt není vidět ze země ani z dálky, ale pouze ze vzduchu, a to ještě jen za vhodných světelných podmínek. Tento jev je ze vzduchu zjistitelný pouze za svítání a při západu slunce o jarní a podzimní rovnodennosti, kdy slunce vrhá na pyramidu stíny.

Žulová truhla v „královské komnatě“ je příliš velká na to, aby se vešla do průchodů, a proto musela být na místo umístěna během stavby.

Truhla byla vyrobena z masivního žulového bloku. K tomu bylo zapotřebí 8-9 stop dlouhých bronzových pil osazených zuby ze safírů. Vyhloubení vnitřku by vyžadovalo trubkové vrtáky ze stejného materiálu, na které by se působilo obrovskou vertikální silou. Mikroskopická analýza truhly ukazuje, že byla vyrobena vrtákem s pevným hrotem, který používal tvrdé šperkové vrtáky a vrtací sílu 2 tuny.

Velká pyramida měla svého času vchod s otočnými dveřmi. Otočné dveře byly nalezeny pouze u dvou dalších pyramid: Chufuův otec a dědeček, Sneferu a Huni.

Uvádí se, že když se do pyramidy poprvé vloupali, byly otočné dveře, vážící asi 20 tun, tak dobře vyvážené, že je bylo možné otevřít zatlačením zevnitř jen minimální silou, ale když se zavřely, byly tak dokonale uchycené, že je bylo sotva možné odhalit a na okrajích nebyla dostatečná škvíra nebo trhlina, aby se daly uchopit zvenčí.

Hmotnost pyramidy se odhaduje na 5 955 000 tun. Vynásobením 10^8 získáme rozumný odhad hmotnosti Země.

Sestupná chodba ukazovala na polární hvězdu Alfa Draconis, asi 2170-2144 př. n. l. V té době se jednalo o severní hvězdu. Od té doby se žádná jiná hvězda s šachtou nesrovnala.

Jižní šachta v Královské komnatě ukazovala na hvězdu Al Nitak (Zeta Orionis) v souhvězdí Orion, asi 2450 př. n. l. Souhvězdí Orion bylo spojováno s egyptským bohem Osirisem. Žádná jiná hvězda se v tomto historickém období s touto šachtou neshodovala.

Poloměr Slunce: Dvakrát obvod dna žulové truhly krát 10^8 je střední poloměr Slunce. [270,45378502 palců pyramidy* 10^8 = 427 316 mil]

Zakřivení navržené do stěn pyramidy přesně odpovídá poloměru Země.

Chufuova pyramida, známá jako Velká pyramida v Gíze, je nejstarší a největší, tyčí se do výšky 481 stop (146 metrů). Podle archeologů byla nejvyšší stavbou na světě po dobu asi 3 800 let.

Vztah mezi pí (p) a fí (F) je vyjádřen v základních proporcích Velké pyramidy.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x