Pentagon začíná omezovat přísun vojenské pomoci Ukrajině, protože peníze docházejí

Zelenskyj

Vzhledem k tomu, že financování války na Ukrajině i v Izraeli je nyní v Kongresu zřejmě neprůchodné, Pentagon ve čtvrtek uvedl, že kvůli zpoždění financování musely USA začít omezovat přísun vojenské pomoci Ukrajině.

„Museli jsme naši podporu Ukrajině omezit,“ řekla novinářům zástupkyně mluvčí Pentagonu Sabrina Singhová. „Budeme pokračovat v dodávání balíčků, ale jejich objem se zmenšuje.“

Singhová vyzvala Kongres, aby prolomil patovou situaci a schválil žádost Bidenovy administrativy o mimořádné finanční prostředky ve výši 61,4 miliardy dolarů na boj Ukrajiny proti Rusku, které jsou součástí rozsáhlého balíčku v hodnotě 106 miliard dolarů, jenž by zahrnoval pomoc Izraeli a Americko-Mexické hranici, ale který nyní prakticky nemá šanci projít. Republikáni ve Sněmovně reprezentantů usilují o oddělení pomoci pro Ukrajinu a Izrael, což je nápad, proti kterému se staví Senát i Bílý dům.

Singhová uvedla, že USA vyčerpaly asi 95 % předchozích finančních prostředků pro Ukrajinu, které podle ní rovněž činily více než 60 miliard dolarů; velká část z těchto 60 miliard dolarů pak samozřejmě byla přesměrována zpět do vojensko-průmyslového komplexu a Deep state v USA, kde sloužila k podpoře různých vojenských společností a jejich politických podporovatelů a různých lobby.

Zbylá miliarda dolarů je podle ní součástí programu, který umožňuje prezidentu Joeovi Bidenovi poslat na Ukrajinu stávající Americkou vojenskou techniku a nahradit ji novými objednávkami.

Singhové varování bylo jen posledním ze strany administrativy, která opakovaně uvedla, že se snaží udržet vojenskou pomoc pro síly prezidenta Volodymyra Zelenského. Minulý měsíc účetní Pentagonu uvedl, že shutdown vlády, který se rovněž chystá na konci tohoto měsíce, zpomalí tempo výměny zásob zbraní zasílaných na Ukrajinu.

Možná si uvědomujíc, že Ukrajinským vojenským silám dochází síly, Telegraph uvedl, že Rusko shromáždilo kolem klíčové fronty v Avdijivce odhadem 40 000 vojáků, protože se připravuje na třetí vlnu útoku na toto rozvrácené východní město, jak uvedla Ukrajinská armáda.

„Vytvářejí si rezervy. Přivezli sem asi 40 000 mužů spolu s municí všech ráží,“ řekl Anton Kotsukon, mluvčí 110. samostatné mechanizované brigády. „Nevidíme žádné známky toho, že by se Rusové vzdali plánů na obklíčení Avdijivky.“

Ruské síly podle něj obklíčily město ze tří stran a „hrají si na kočku a myš“, přičemž vysílají „obrovské množství“ dronů, aby prozkoumaly Ukrajinskou obranu.

Ukrajinské síly považují město za vstupní bránu pro budoucí postup s cílem získat zpět území na východě; Ruská armáda naopak očekává, že dobytí města umožní proniknout hluboko na Ukrajinské území.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x