Bývalý analytik CIA: Západ se připravuje na vojenský převrat proti Zelenskému

Volodymyr Zelenskyj

Jak se zdá, Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je na odchodu, protože Západní elity hledají někoho jiného, kdo by ho nahradil, řekl v podcastu Nová pravidla Larry Johnson, zpravodajský důstojník CIA a pracovník ministerstva zahraničí ve výslužbě.

Známky zákulisního boje na Ukrajině se v poslední době projevily v otevřeném odporu vrchního velitele generála Valerije Zálužného vůči nepřetržitým válečným plánům Volodymyra Zelenského, v záhadné smrti Zálužného blízkého pobočníka a v odmítnutí Ukrajinského prezidenta uspořádat příští rok volby.

Veterán CIA Larry Johnson se domnívá, že „neviditelná ruka“ Západu organizuje to, co může skončit změnou režimu na Ukrajině. Podle něj Zalužného rozsáhlý „patový“ rozhovor pro Britský tisk, který vyvolal tolik hněvu na ulici Bankovaja – Ukrajinské prezidentské rezidenci – nebyl v žádném případě náhodný.

„Vždy je důležité věnovat pozornost tomu, co se děje v médiích, protože tyto příběhy se neobjevují jen tak z ničeho nic,“ řekl Johnson. „Není to tak, že by si nějaký neohrožený reportér časopisu Economist řekl: ‚Hele, víte, myslím, že by bylo docela šikovné, kdybych mohl jít udělat rozhovor s generálem Zálužným‘. Protože si myslím, že celé to uspořádání bylo umožněno díky zásahu MI6, aby se Zalužného profil na Západě zviditelnil. A vzpomeňte si, že v tom časopise Economist s ním udělali rozhovor, on pak napsal op-ed a oni mu dali rozsáhlejší článek na internetu, ‚Economist online‘. Takže Zalužnyj získal tři zásahy. A byl vnímán jako ten, kdo podkopává poselství, které přicházelo z Ukrajiny.“

Stejně tak smrt Gennadije Častjakova, asistenta vrchního velitele, podle bývalého analytika CIA zavání potenciální sabotáží ze strany nechvalně proslulé Ukrajinské bezpečnostní služby.

„Ten granát, který vybuchl… Viděl jsem v několika různých svědectvích, že mu někdo dal ostrý granát a jeho syn si s ním pak hrál a omylem zatáhl za kolík a granát vybuchl. Ale určitě to vypadá na sabotáž. A Zelenskyj má stále podporu v Bezpečnostní službě Ukrajiny (SBU) a vůbec by nebylo za hranicí SBU, kdyby Zelenskému přišlo jako dobrý nápad poslat takovou zprávu a pokusit se tak zastrašit Zalužného.“

Podle Johnsona však není Zelenského hlavním problémem Zalužnyj, ale slábnoucí podpora Ukrajinského prezidenta na Západě, a to jak ve Velké Británii, tak v USA:

„Vzpomeňte si, jak před týdnem časopis Time – který Zelenského v roce 2022 uvedl na titulní straně jako Muže roku – o něm psal jako o ‚reinkarnaci Winstona Churchilla‘ a ‚tomto velkém vojenském stratégovi‘. Teď ho dali na titulní stranu Time a deklasovali ho, že je v podstatě jako Adolf Hitler v posledních dnech, pomatený, mimo realitu, šílený. Takže když vidím, že se takové články objevují jak z Britských, tak z Amerických zdrojů, říká mi to, že politické establishmenty na obou místech připravují Zelenskému únikovou rampu. A Zálužného mohou považovat za někoho, kým chtějí Zelenského nahradit. Takže jsme teď v celé té kauze ve fázi, kdy se boj stává smrtícím. Nejde jen o to, že si navzájem nadávají a možná ubližují něčí city. Stává se z toho krvavý zápas.“

Johnson upozornil na skutečnost, že kromě toho NBC News 4. listopadu zveřejnila, že Američtí a Evropští představitelé začali „tiše jednat“ s Kyjevským režimem o možných „mírových jednáních s Ruskem“, která by ukončila patovou situaci.

Zdá se, že Západní činitelé si o Zelenském nedělají žádné iluze: vědí, že měl nulovou kvalifikaci k tomu, aby se ujal prezidentského úřadu, ale byl to „komik proslulý svou schopností používat své genitálie ke hře na klavír“, dle veterána CIA.

Ze své strany se Zalužnyj jeví jako někdo, „kdo by mohl s Ruskem vyjednávat, protože Zalužnyj měl přinejmenším kontakty a trénoval s příslušníky Ruské armády před rozdělením, kdy se Ukrajina vydala svým vlastním směrem,“ zdůraznil Johnson.

Zelenskyj se zjevně stále snaží vychýlit rovnováhu ve svůj prospěch. Naposledy zrušil volby na Ukrajině v příštím roce, přestože Západ trval na nutnosti provést tuto demokratickou proceduru uprostřed konfliktu.

„Takže je jasné, že ten jeden hlas, který dříve říkal, že ‚Ukrajina vítězí, Rusko prohrává, Putin umírá, Putin je mrtvý, ekonomika je v troskách a Ruská armáda je neschopná‘, celá ta informační operace, ta je teď odložena stranou. Nová informační operace je „Ukrajina nemá lidi, aby přežila, Ukrajina musí najít cestu ven vyjednáním.“ A myslím si, že Zelenskyj není ochotným účastníkem tohoto procesu. Bojuje, aby se udržel a pokusil se přežít. A to možná proto, že se obává, že by ho to ultra neonacistické hnutí, které pomohl vytvořit, zabilo, kdyby vidělo, že dělá jakákoli gesta a snaží se být vůči Rusku smířlivý,“ uzavřel Johnson.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x