Orbán: Maďarsko zakáže LGBTQ průvody

LGBTQ pride

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátečním rozhovoru pro místní rádio prohlásil, že v ulicích Budapešti se již nebudou smět konat LGBTQ průvody hrdosti. Argumentoval tím, že tyto akce škodí dětem.

V rozhovoru pro Rádio Kossuth Orbán uvedl, že jediným důvodem, proč se LGBTQ akce konají v hlavním městě, je to, že je vede bývalý Americký velvyslanec David Pressman, „což jasně vyjadřuje, že světové velmoci to podporují.“

„Nyní však došlo ve světě ke změně,“ poznamenal Orbán. Dodal, že od doby, kdy Pressman v lednu před inaugurací Amerického prezidenta Donalda Trumpa opustil zemi, nejsou průvody hrdosti „již pod mezinárodní ochranou.“

„Takže takové věci už nejsou. Už je to pryč,“ řekl Orbán a dodal, že takové akce „neměly být nutné ani dříve.“

Premiér dále zdůraznil, že akce jako průvod hrdosti jsou v rozporu s „možností zdravého a vyváženého vývoje našich dětí, jak si to přejí jejich rodiče“, a poukázal na to, že navzdory obrovskému tlaku Západního světa většina lidí v Maďarsku nepodlehla genderovému „šílenství“ a stále věří, že existují pouze dvě pohlaví.

Během státního projevu minulou sobotu Orbán také navrhl, aby se organizátoři Pride v Maďarsku „neobtěžovali s přípravami“ akce, která byla původně naplánována na červen, s odůvodněním, že by to bylo „plýtvání časem a penězi.“

Orbánův personální šéf Gergely Gulyas ve čtvrtek na tiskovém brífinku rovněž prohlásil, že Maďarsko „nemusí tolerovat Pride pochody centrem Budapešti“ a že tato akce se již nebude konat „v té veřejné podobě, v jaké jsme ji znali v posledních desetiletích.“ Již dříve navrhl, aby se Pride konal na „uzavřeném místě.“

Organizátoři LGBTQ festivalu na Orbánovu hrozbu ukončení akce reagovali prohlášením, že ji stále plánují pořádat, a argumentovali tím, že by se stala „lakmusovým papírkem Maďarské demokracie“, uvedla agentura Reuters.

V roce 2021 Maďarsko upravilo své zákony na ochranu dětí tak, aby zakazovaly propagaci LGBTQ témat v médiích, reklamě a vzdělávacích materiálech přístupných nezletilým.

Toto opatření vyvolalo odezvu v Bruselu, který zahájil právní kroky proti Budapešti, předal případ Evropskému soudnímu dvoru a také zmrazil miliardy z fondů EU určených pro Maďarsko kvůli tomu, co označil za porušování základních lidských práv.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 hlasovat
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
trackback

[…] post Orbán: Maďarsko zakáže LGBTQ průvody first appeared on Akta […]

Jetmara
Host
Jetmara
1 měsíc před

Mně to gendrové prioritizování připadá, jak kdyby se spolčili lidé s šesti prsty a demonstrovali se v ulicích a měli z toho výhody. Kdo by řekl, že to není normální, by byl trestán za zločin z nenávisti. Co svět světem stál, byli savci snad i všichni ptáci – jen SAMCI A SAMICE! Nikdo to neřešil, ani batole. Dnes ti hajzlové využili vlastně nemocných lidí k politizování a buzeraci občanů, jako s tím zeleným šílenstvím. Oni za to nemohou, ale dostávají moc od vlád a stávají se agresívní a drzí na úkor těch co jsou zdraví. Ale čemu se divit, když je dosazují do vlád. Obama i Makron, že. Dnes je nejhorší nepřítel režimu HETEROSXUÁLNÍ BĚLOCH. Aspoň ten Orbán, že je normální.

trackback

[…] post Orbán: Maďarsko zakáže LGBTQ průvody first appeared on Akta […]

3
0
Budu rád za vaše názory, prosím komentujte.x