Nulandová byla údajně popravená v GITMO

Victoria Nulandová

Victoria Nulandová byla ve čtvrtek odpoledne oběšena na Guantánamu poté, co jednomu ze spoluvězňů řekla, že admirál Crandall je „zbabělý slaboch“, který nemá „koule“ na to, aby popravil nebo nařídil popravu někoho tak významného a prominentního jako ona.

Rovněž se chlubila, že se lstí nebo klamem dobrovolně vzdala JAG, protože „prezident Obama“ ji chtěl mít uvnitř, aby shromažďovala zpravodajské informace o činnosti GITMO. „Můžu odejít, kdykoli budu chtít, třeba ještě dnes, a nikdo mi v tom tady nemůže zabránit,“ chlubila se Nulandová.

Vězni v „cele smrti“ v táboře Delta obvykle tráví své poslední dny v izolaci a nemají žádný kontakt ani s nejbližšími sousedy. Nemají žádné pohodlí ani privilegia a dvakrát týdně opouštějí své cely pod přísnou ostrahou, aby se mohli osprchovat. Nicméně přeplněnost a neochota JAG metodizovat popravy ve stejný den – pověsit je ihned po odsouzení – vedly k tomu, že se vězni stýkají na chodbách, předávají si vzkazy a nenápadně spolu hovoří ventilačními otvory.

Nulandová neznala význam slova „diskrétnost“ a chtěla, aby obyvatelé věznice pochopili, že její svoboda je na rozdíl od té jejich vzdálená jen na jeden telefonát. „Stačí jeden telefonát, jeden telefonát Bidenovi nebo Obamovi, a jsem pryč. Vy se domů vrátit nemůžete, ale já ano. Můžu odsud odejít, kdykoli budu chtít, třeba ještě dnes,“ řekla Nulandová jedné vězeňkyni.

Jeden ze strážných zaslechl Nulandové vychloubání a nahlásil ji veliteli hlídky, který údajně informoval admirála Crandalla, že chování Nulandové se stalo nesnesitelným a obtěžujícím.

Admirál Crandall ji poctil osobní návštěvou.

„Takže, na ulici se proslýchá, že dnes můžete opustit GITMO, zadržená Nulandová. Přemýšlel jsem o tom a rozhodl jsem se, že máte pravdu: odejdete ještě dnes.“

Nulandové se z tváře vytratila barva. „Ne, ne, řekl jste šestnáctého. Slíbil jste to. Dnes je teprve jedenáctého,“ řekla Nulandová.

„Nic jsem vám neslíbil, zadržená Nulandová. Řekl jsem ‚předběžně‘ šestnáctého a předběžně znamená to, co řeknu. A to znamená teď,“ řekl admirál.

O dvě hodiny později stála Nulandová na vrcholu šibenice a třásla se strachy s provazem kolem krku a hrůzou v očích. Na admirálovu otázku, zda má poslední slova, neodpověděla, jako by jí strach vysál dech z úst.

„Poslední šance,“ řekl admirál.

Zdálo se, že Nulandová sebrala trochu odvahy. Narovnala se a zhluboka se nadechla.

„Slibuji věrnost Obamovi…“

„Udělal pro tebe sakra hodně dobrého,“ utrousil admirál a pokýval hlavou, když sledoval Nulandové brzy mrtvé tělo visící na laně a lapající po dechu.

Při vyslovení Obamova jména nařídil katovi, aby otevřel dveře pod Nulandové nohama.

O tři minuty později byla prohlášena za mrtvou.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
1 měsíc před

Jděte už s těmi žvásty opravdu do prdele!

Lynx
Host
Lynx
1 měsíc před

To jsou vážně pohádky. Hezky se to čte, ale věřit tomu nelze.

Kofi
Host
Kofi
1 měsíc před

Škoda, že už mám děti velké. Tu pohádku by si určitě rády poslechly.

trackback

[…] post Nulandová byla údajně popravená v GITMO first appeared on Akta […]

4
0
Would love your thoughts, please comment.x