Nová zpráva časopisu Lancet uvádí, že COVID-19 mohl pocházet z americké laboratoře

COVID-19

Nová zpráva špičkového lékařského časopisu Lancet uvádí, že je „pravděpodobné“, že virus COVID-19 skutečně pochází z laboratoře ve Spojených státech.

COVID-19

Až dosud se většina spekulací kolem původu pandemie soustředila na laboratoř ve Wuhanu v Číně.

Nová práce však naznačuje, že Sars-Cov-2 mohl uniknout z americké laboratoře buď v důsledku přirozeného úniku, nebo laboratorního incidentu.

Zpráva uvádí, že „nezávislí výzkumníci dosud nevyšetřili“ americké laboratoře a že Národní institut zdraví se „brání zveřejnění podrobností“ o své práci.

Navzdory důkazům předloženým ve výzkumné zprávě čelí časopis Lancet stále reakci na to, že odmítl podniknout kroky proti ekonomovi profesoru Jeffreymu Sachsovi, který se podílel na výzkumu pro tuto publikaci.

Během podcastu, který moderoval Robert F. Kennedy mladší, Sachs řekl, že je „docela přesvědčen“, že COVID „vyšel z americké biotechnologické laboratoře, nikoliv z přírody.“

Profesorka Angela Rasmussenová prohlásila, že Sachsovo vystoupení v podcastu „podkopává vážnost poslání Lancetovy komise do té míry, že ji zcela popírá.“

Prof. Sachs však pro deník Telegraph uvedl, že si za svými původními závěry stojí.

„Všichni podepsali konečný text. Otázka možného laboratorního uvolnění se týká především otázky společné práce USA a Číny, která probíhala na virech podobných Sars,“ řekl.

Ačkoli existuje spousta důkazů, které naznačují, že virus unikl z laboratoře ve Wuhanu, reakce Číny na pandemii v tomto kontextu nedává příliš smysl.

Pokud by z Číny virus unikl úmyslně nebo náhodou, proč Peking dodnes provádí katastrofální politiku „nulového úniku viru“ tím, že uzavírá celá města, riskuje bouřlivé domácí nepokoje a vážně poškozuje vlastní ekonomiku?

Mezitím vlády na Západě stále velmi rády využívají všechny možné metody, aby přesvědčily veřejnost, že se nemá zabývat žádnými „konspiračními teoriemi“ o COVID-19 nebo vakcínách.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x