Německo může čelit kolapsu elektrické sítě kvůli rostoucí poptávce po elektrických topeních

kolaps elektrické sítě

Německo by mohlo tuto zimu čelit výpadkům proudu a kolapsu energetické sítě poté, co občané začali v panice nakupovat elektrické ohřívače kvůli obavám z přerušení dodávek plynu.

kolaps elektrické sítě

Němci již dříve vyčerpali zásoby palivového dřeva a kamen, a proto se nyní obracejí k elektrickým ohřívačům jako k záložní variantě, aby při poklesu teplot nezmrzli.

Peter Lautz, šéf společnosti Stadtwerke Wiesbaden Netz, však veřejnoprávní televizi ZDF řekl, že by to znamenalo obrovské zatížení elektrické sítě v zemi.

Současné zapojení elektrických ohřívačů při poklesu teplot by mohlo způsobit masivní přetížení, protože spotřebovávají 1 000 až 3 000 wattů energie.

„Pokud by si každý doma zapnul ohřívač s ventilátorem, znamenalo by to, že bychom museli téměř zdvojnásobit stávající strukturu sítě v každé ulici,“ řekl Lautz.

Jen v první polovině roku 2022 se prodalo 600 000 elektrických ohřívačů, což je o 35 % více než obvykle, a s blížícími se chladnějšími měsíci toto číslo pravděpodobně dále poroste.

Přechod 20 milionů německých domácností, které jsou v současné době závislé na plynu, na elektrické ohřívače by mohl způsobit také spoušť v klíčové infrastruktuře.

„Výpadky by nezasáhly pouze soukromé domácnosti, ale ovlivnily by i německou infrastrukturu, včetně systémů pro hotovostní platby, mobilních telefonních sítí a pouličního osvětlení,“ uvedl Martin Kleimaier ze Svazu elektrotechniky (VDE). Tyto sítě by také mohly být po dlouhou dobu mimo provoz.

Řešením je zřejmě přechod na inteligentní měřiče, které lze ovládat na dálku a zabránit tak kolapsu energetické sítě.

Německo se do této situace dostalo díky své přílišné závislosti na ruském plynu, podpoře „proudu“ a spoléhání se na zelenou energii, která není vhodná pro daný účel.

Jak jsme již dříve zdůraznili, města po celém Německu plánují tuto zimu využívat sportovní haly a výstavní síně jako „ohřívací prostory“, aby pomohla mrznoucím občanům, kteří si nemohou dovolit prudce rostoucí náklady na energii.

Němci byli také vyzváni, aby se méně sprchovali, nosili více vrstev oblečení, neprali si oblečení a nejezdili tak často autem.

Jeden z významných německých představitelů mezitím předpovídá nepokoje v reakci na nedostatek energie, vedle nichž budou nepokoje proti lockdownům vypadat jako „dětská narozeninová oslava.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x