Německá ministryně zahraničí říká, že podpora Ukrajiny bude pokračovat „bez ohledu na to, co si myslí voliči“

Annalena Baerbocková

Ministryně zahraničí Annalena Baerbocková prohlásila, že navzdory prudkému růstu cen energií, který ohrožuje stabilitu země, bude Ukrajinu nadále podporovat „bez ohledu na to, co si myslí němečtí voliči.“

Annalena Baerbocková

Baerbocková se takto pozoruhodně vyjádřila během akce pořádané nevládní organizací Forum 2000 v Praze.

„Pokud jsem lidem na Ukrajině slibovala: ‚Stojíme při vás, dokud nás budete potřebovat‘, pak to chci splnit. Bez ohledu na to, co si myslí moji němečtí voliči, ale chci to lidem na Ukrajině splnit,“ řekla.

Německá představitelka uvedla, že takový přístup se nezmění, ani kdyby do ulic vyšlo velké množství lidí protestujících proti ochromujícím účtům za energie.

„Nyní nás čeká zimní období, kdy budeme jako demokratičtí politici vystaveni výzvě. Lidé vyjdou do ulic a řeknou: ‚Nemůžeme platit ceny energií‘. A já řeknu: ‚Ano, já vím, tak vám pomůžeme sociálními opatřeními‘. Ale nechci říct: ‚Dobře, tak zastavíme sankce proti Rusku‘. Budeme stát na straně Ukrajiny, a to znamená, že sankce zůstanou i v zimním období, i když politikům půjde opravdu do tuhého,“ řekla Baerbocková.

Tento komentář je poměrně ohromujícím přiznáním, že světoví vůdci chtějí válku prodloužit na co nejdelší dobu bez ohledu na to, jak moc to poškodí země, které mají zastupovat.

Němci čelí jedné z nejhorších krizí životních nákladů v Evropě, vlády organizují ve velkých městech „ohřívárny“, kam budou chodit lidé, kteří nemají na zaplacení účtů, aby nezmrzli, a očekávají se výpadky proudu.

Občané již v mnoha oblastech vyčerpali zásoby elektrických ohřívačů, palivového dřeva a kamen, protože se připravují na příděly energie na letošní zimu, zatímco inflace v Německu právě dosáhla nejvyšší úrovně za téměř 50 let.

Ti, kdo plánují proti situaci protestovat, jsou úřady démonizováni jako domácí extremisté.

Jak jsme informovali minulý měsíc, ministr vnitra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) Herbert Reul (CDU) nehorázně naznačil, že Němci, kteří se chystají protestovat proti výpadkům energie, jsou „nepřátelé státu“, kteří chtějí svrhnout vládu.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x