Nejstrašidelnější hrady na světě

Hrad Leap

Každý správný hrad má mít svoje strašidlo. A pokud možno, pěkně krvelačné. To pochopitelně vědí i majitelé cestovních kanceláří, takže právě oni sestavili sedmičku údajně nejstrašidelnějších hradů v Evropě. Pokud se bojíte rádi stejně jako my, určitě si užijete výběr nejstrašidelnějších hradů na světě. Žádná pohádková stavení z dílny Walta Disneyho, ale hrubé kamenné stěny plné smutných duší, krvavých stop a prokletých věznic.

Hrad Leap, Irsko

Hrad Leap

Začneme hned zostra. Hrad Leap vzdálený jen necelé dvě hodinky od Dublinu byl postaven někdy v období 13. a 15. století. Zdá se, že tento hrad byl místem s více úmrtími, než slavná Rudá svatba v seriálu Game of Thrones. Legenda vypráví, že během bojů o moc mezi členy klanu O’Carrollů (který měl mimochodem v oblibě trávit hosty, pozvané na večeři), jeden z bratrů probodl druhého – kněze, který v tu chvíli sloužil mši. Od té doby se tomu místu přezdívá Krvavá kaple a onen kněz se tam údajně pravidelně po nocích potuluje. Tam ale tento horor nekončí. Během renovace hradu na začátku 20. století dělníci objevili tajný žalář, přímo pod Krvavou kaplí. Našlo se tam tolik lidských koster, že zabraly tři velké vozíky, když je odváželi. Navíc bylo celé toto podzemní místo hrůzy designováno tak, že oběti tam propadly padacími dveřmi, nabodly se na dřevěné bodce na zemi a zemřely pomalou bolestivou smrtí, bez toho aniž by kdokoliv mohl slyšet jejich volání o pomoc.

Hrad Chillingham, Anglie

Hrad Chillingham

Už jste někdy byli na místě, kde jste se báli i za bílého dne? Něco takového zažijete v severozápadní oblasti Anglie na hradě Chillingham. Je to oficiálně místo s nejčastějším výskytem paranormálních aktivit v celé Velké Británii. Pokud jste odvážní, můžete tu dokonce přenocovat. Nesmíte se ale divit, až vás v noci z pokoje vylákají nářky malého dítěte. Zkušenosti návštěvníků se opakují – od vyběhnutí za hlasem ven do polí je zastavil až recepční. Dítě, o kterém je řeč, je pravděpodobně chlapec, který byl zaživa zazděn v tzv. Růžovém pokoji. Jeho tělo objevil dělník v roce 1920, který náhodou narazil na duté místo ve zdi. Když zeď proboural, díval se tváří v tvář malé kostře v modrých šatech. Aby toho nebylo málo, mají tady i tzv. Vražedný pokoj, kde jistý John Sage mučil a následně zavraždil několik dalších dětí. Někteří hradní průvodci odmítají do tohoto pokoje vstupovat bez doprovodu. Přízraky malých dětí i samotného Johna Sage jsou tu totiž téměř na denním pořádku.

Hrad Fraser, Skotsko

Hrad Fraser

Británie má strašidelných hradů na rozdávání. Jedním z našich oblíbených je i tento, hrad Fraser, který budete mít z krásného Aberdeenu jen půl hodiny cesty autem. Méně krásná je už historka o tom, jak byla v jedné z komnat během spánku zabita mladá princezna. Její tělo pak vrah táhl dolů po kamenných schodech, na kterých zůstaly krvavé stopy. I přes usilovnou snahu služebnictva, se rudé fleky z nevysvětlitelného důvodu nedaly vyčistit. Obyvatelé hradu se proto rozhodli, že obloží kamenné schodiště dřevem. V této podobě to tam mimochodem naleznete dodnes. Kdo ví, co bychom našli, kdyby se dřevěné obložení vyrubalo…

Predjamský hrad, Slovinsko

Predjamský hrad

Ve dne vypadá tento hrad jako skvost, který jako by vyrostl ze skály. Večer si ale i místní zaměstnanci dávají pozor, aby odešli pokud možno ještě před soumrakem. Kromě nádherných interiérů a slavných Postojnských jeskyní je totiž nechvalně známý i jako úkryt loupeživého rytíře Erazma Luegera. Ten se tu schovával před spravedlností někdy v 15. století a vzhledem k tomu, že na každou svini se vaří voda, nedopadl i tento nešťastník velmi dobře. Zradil ho jeden z jeho sluhů, a proto byl svými nepřáteli zabit ránou z kanónu. Co čert nechtěl, zrovna když seděl na záchodě! Od té doby se tam pravidelně zjevuje a straší nejen návštěvníky. No řekněme si upřímně, kdo z nás by nebyl po takovém intimním vyrušení taky naštvaný.

Hrad Himeji, Japonsko

Hrad Himeji

Výstavba této japonské nádhery se datuje do roku 1333 a označuje se jako jeden z nejvýznamnějších představitelů japonské hradní architektury. Do tohoto článku se dostal díky báji o služebnici Okiku. Příběhy, které popisují její skon a důvod opětovně se zjevovat se liší. Přímo na hradě vám poví tento: Okiku byla služebná poddanému jménem Aoyama, který plánoval spiknutí proti svému pánu. Okiku na to však přišla a zradě zabránila. Když Aoyama zjistil, kdo mu jeho plány překazil, rozhodl se, že svou služku zabije. Obvinil ji proto z krádeže talířů, následně ji umučil k smrti a její tělo hodil do studny. Každou noc je vídána uplakaná právě v těchto místech nebo počítající talíře v kuchyni, od jedné do devíti.

Hrad Larnach, Nový Zéland

Hrad Larnach

Toto honosné stavení sloužilo v 19. století jako rezidence místního prominentního politika Williama Larnacha. Pro svou dceru Kate tam nechal na její dvacáté první narozeniny postavit obrovský taneční sál, který je asi nejtypičtějším prvkem této budovy. Bohužel si ho moc neužila, protože zemřela již o pět let později na břišní tyfus. Od té doby je možné jí tam zahlédnout, jak bloumá po tanečním parketu nebo děsí návštěvníky šeptáním do ouška.

Hrad Moosham, Rakousko

Hrad Moosham

Hrad hrůzy nebo Rakouský Salem. Přesně tak ho přezdívá snad celá Evropa. V 17. století to bylo hlavní dějiště více než sto poprav mladých lidí, obviněných z čarodějnictví. Podle svědectví zaměstnanců i turistů jejich duchové nadále bloudí katakombami, kde byli před zabitím mučeni. Všichni mají před hradem respekt. A negativním pocitům nepomáhá ani další legenda – tentokrát o vlkodlacích. Ta se rozšířila po opakovaných incidentech s roztrhaným dobytkem v okolí hradu, které byly připisovány právě těmto stvořením. Dodnes je v noci slyšet vytí na měsíc, a to i přesto, že v místních lesích už žádní vlci nežijí.

Galerie
[ngg src=“galleries“ ids=“7″ display=“basic_thumbnail“]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x