Nejděsivější hřbitov světa

Znáte nejděsivější hřbitov světa kde jsou zaznamenávány stovky nevysvětlitelných útoků? Pokud ne, rozhodně bych Vám doporučila číst dále.

Hřbitovy vždy byly, jsou a budou symbolem pro duchovno a tajemno. Lidé odjakživa věřili, že po nich v noci bloudí duše zemřelých, které nenalezly klidu. Proto se jim také v těchto hodinách většina lidí ve strachu z vidění nadpřirozených jevů zdaleka vyhýbá. Takto to však bývá u těch, řekněme normálních hřbitovů. Jak to je ale na hřbitově, který je právoplatně nazýván tím nejhrůzostrašnějším ba dokonce nejnebezpečnějším na světě?

Hřbitov Greyfriar´s (v překladu hřbitov Šedého mnicha), který se nachází ve Skotském městě Edinburgh je jak jsme již řekli neblaze proslulý kvůli svým hrůzu nahánějícím jevům. Aby také ne, když jsou zde zaznamenány až astronomické číslovky nevysvětlitelných paranormalit, konkrétně útoků na návštěvníky. Zapátráme do minulosti a povíme si něco o minulosti Greyfriar´s.

Temnota začala zahalovat tento hřbitov již v roce 1679 za vlády Karla II., který chtěl národní skotskou církev – presbyteriánskou, sjednotit s církví anglikánskou. O stejný čin bojoval také jeho otec Karel I. Jeho paličatý syn si ale šel za svým hlava nehlava a tak v roce 1679 proti presbyteriánům na mostě Bothwell bojuje.

Po tomto nelítostném krvavém boji je více než tisíc presbyteriánů odvlečeno do Edinburghu, kde měli být následně uvězněni. Místní žaláře však neměly takovou kapacitu a tak zbývající část vězňů zavřeli právě na hřbitově Greyfriar´s. Presbyteriánští vězni tam však zůstali v katastrofálních podmínkách celou zimu. Bez nedostatku jídla a přístřeší následně téměř všichni hrůznou smrtí umírají. Přežilí jsou následně jeden po druhém veřejně popravováni. Od té doby legendy praví, že jejich duše nešťastně bloudí po hřbitově.

Není to ale vše co Vám chci o tomto hřbitově sdělit. Nejpravděpodobnější epicentrum zla na Greyfriar´s si teprve povíme. Divné jevy se na tomto hřbitově začaly dít až ve 20. století. Konkrétně v roce 1998. V tomto roce se do hrobky sira Georgeho Mackenzieho (1636 – 1671), jenž byl nazýván krvelačný, vloupal tamní pobuda, který hledal úkryt před nesnesitelnou zimou. Od té doby se právě v části kde je hrobka Mackenzieho dějí iracionální hrůzostrašné věci. Dle Edinburghských obyvatel byl narušen věčný spánek sira Mackenzieho a právě to je příčinou těchto jevů. Proč by ale sir G. Mackenzie něco takového dělal?

Za vlády Karla II. býval soudcem, známý byl svou surovostí, nelidskostí a především tím, že pronásledoval presbyteriány, které nechával krutě mučit a popravovat. Po jeho smrti byl paradoxně uložen právě na Greyfriar´s mezi své umučené oběti.

Mauzoleum sira Mackenzieho se stalo nejnebezpečnějším místem hřbitova, a už jen do roku 2006 zde bylo napočítáno na 500 děsivých nevysvětlitelných útoků. Napadení vypověděli, že se vraceli s modřinami, škrábanci a mnozí s hlubokými ránami po celém těle. Všichni se shodli na jednom – napadla je neviditelná síla, která je bila, strkala, kousala a dokonce řezala. Některé přivedla až do bezvědomí. Proto je vstup na Greyfriar´s po vydání varování tamních úřadů na vlastní riziko.

Jeden čas byla situace natolik vážná, že úřady v Edinburghu poprosily o pomoc exorcistu Colina Granta, který měl děsivé zlo ze hřbitova vyhnat. Návštěvníci byli doslova v přímém ohrožení života. Po pár dnech to však i zkušený exorcista C. Grant vzdává. Podle něj jsou temné síly až extrémně silné. Po pár týdnech zemřel Colin na infarkt. Mnoho lidí to přisuzuje právě jeho poslednímu exorcismu.

Úřady v Edinburghu poté kapitulují a část hřbitova kde se hrobka nachází nechávají uzavřít veřejnosti. Vstup byl obnoven teprve nedávno. Po příchodu spisovatele Jana Andrewa Hendersona (*1962), který získal povolení na organizaci prohlídek na celém území Greyfriar´s. Bohužel, ani klid po uzavření nedal temným jevům spát, a je zde v některých případech až brutálně napadeno dalších 400 obětí těchto prohlídek.

Díky těmto jevům se Greyfriar´s stal známým na celé planetě a dosud nevysvětlitelná síla dostala jméno Poltergeist Mackenzie. Hřbitov je považován za jedno z nejnebezpečnějších paranormálních míst na zemi.

Galerie
[ngg src=“galleries“ ids=“6″ display=“basic_thumbnail“]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x