Mimozemšťané vědí, že existujeme, ale vyhýbají se komunikaci

Douglas Vakoch

Doktor Douglas Vakoch je astrobiolog, který založil vlastní výzkumnou organizaci zaměřenou na přenos mimozemských signálu: Messaging Extraterrestrial Intelligence (METI). Vakoch rovněž věří, že je důležité vysílat signály do galaxie, protože mimozemské bytosti vědí o naši existenci, jen nekomunikují. Útoku z jejich strany bychom se podle astrobiologa bát neměli, protože nejsem hrozbou, neovládáme vesmírné cestování.

Douglas Vakoch

V rozhovoru pro BBC Science Focus, Vakoch uvedl: „Obávám se toho, že ve skutečnosti existuje mnoho dalších civilizací, ale dělají přesně to samé, co my. Mají robustní vyhledávací programy hledající mimozemskou inteligenci a všichni poslouchají, nikdo ale neřekne „ahoj“ první.“

Rovněž odmítá jakékoliv obavy z potenciálního nebezpečí. „Lidé se mimozemských bytostí bojí, protože, jsou pro ně neznámé. Jenže netuší, že ty nejbližší mimozemské bytosti už o nás vědí. My ale nejsme tak daleko, abychom našli planetu podobné té naší. Vlastně ani nemáme možnost se jakkoliv k takovým planetám dostat. Takže pro ně nepředstavujeme hrozbu.“

Nejslavnější zpráva, která byla vyslána do galaxie pro potencionální vesmírné sousedy, byla odeslána z radioteleskopu v Arecibu v Portoriku. Zpráva obsahovala podrobnosti o počtech, chemických prvcích, popisu života na Zemi a naší DNA.

Názor Dr. Vakocha je v souladu s fakty. Pokud jsou některé z UFO, které pozorujeme na obloze, mezihvězdnými loděmi mimozemské civilizace, pak mají technologickou kapacitu mnohem lepší než my. Proč nás dosud nenapadli? Možná, jak říká sám Vakoch, pro ně nepředstavujeme hrozbu. Alespoň do doby, než se začneme snažit kolonizovat vesmír.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Masunta
Host
Masunta
22 dní před

Co by s námi asi vydiskutovali ? Že jsme velmi pozadu, a proto nám dávají čas ? Na to aby nám předávali technologie je také brzy, protože by byly zneužity ke zbrojení. Musejí nás ovšem mít pod kontrolou a jistě chtějí bránit tomu nejhoršímu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x