Macron tvrdí, že vstup Ukrajiny do EU je „daleko“

Emmanuel Macron

Navzdory průlomu na summitu EU v Bruselu Francouzský prezident Emmanuel Macron v pátek varoval, že konečné členství Ukrajiny v Evropské unii je stále „daleko.“

Vedoucí představitelé Evropské unie na summitu v Belgickém Bruselu schválili zahájení formálních jednání o členství s Ukrajinou.

V odpovědi na otázku týkající se dopadu přijetí velkého Ukrajinského zemědělského průmyslu do EU na Francouzské zemědělce Macron uvedl, že na přípravu je ještě čas.

Macron vysvětluje: „Jsme velmi daleko od faktického rozšíření o Ukrajinu a v každém případě rozšíření, ať už bude jakékoliv, bude vyžadovat důkladnou reformu našich pravidel, a proto bude možné pouze s masivním navýšením finančních prostředků.“

Kromě toho se uvažuje také o zahájení přístupových rozhovorů s Moldavskem, jejichž cílem je zajistit si členství v EU. Rozhodnutí, které bylo přijato ve čtvrtek za účasti vedoucích představitelů všech 27 zemí EU, bylo přijato po odchodu Maďarského premiéra Viktora Orbána z jednacího sálu, což zajistilo jednomyslnou dohodu o zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem.

Maďarsko již dříve pohrozilo vetem proti vstupu Ukrajiny do EU.

„Maďarsko se nechce podílet na tomto špatném rozhodnutí.“ Uvedl Orbán v příspěvku na Facebooku.

Předseda Evropské rady Charles Michel označil rozhodnutí za „jasný signál naděje pro jejich lid a náš kontinent.“

Orbán vystupoval na summitu, který se konal v klíčovém okamžiku pro Ukrajinu, jako jediný nesouhlasný hlas.

Tento krok přichází v klíčové době pro Kyjev, který se potýká s nejistotou ohledně budoucí finanční pomoci ze strany Spojených států a Evropy.

Americký prezident Joe Biden přislíbil poslat Ukrajině dodatečnou pomoc ve výši 200 milionů dolarů, o čemž hovořil na úterní schůzce se Zelenským poté, co republikáni v Kongresu zablokovali návrh zákona o vojenské pomoci Kyjevu v hodnotě téměř 60 miliard dolarů.

Republikáni potřebu financování Ukrajiny otevřeněji odmítají s tím, že Biden musí věnovat více pozornosti domácí bezpečnosti, zejména zastavení nelegální migrace přes Americko-Mexickou hranici.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x