Kanadský konvoj svobody: Odhalení rozpolcenosti Justina Trudeaua
Kanadský premiér Justin Trudeau se dostal do kouta. Správným krokem, kterým by se Trudeau mohl nyní vymanit, je ukončit zbytečné šťouchání do všech, zavřít všechno, všude prodlužovat mandáty, za což nevyhnutelně ztratí část důvěryhodnosti a tváře.
Jeho dalšími možnostmi se zdají být přečkání konvoje, systematické narušování konvoje (např. pokuty za parkování, zabavování kanystrů, pokračování v démonizaci protestujících) nebo povolání policie, jak už učinil, či dokonce armády. To všechno jsou ztrátové možnosti, protože to signalizuje, že nečetl tep národa a dostal se do pasti vlastních nepopulárních mandátů. Trudeau musí odejít. Zde je důvod:
Především se od premiéra země očekává, že se bude snažit zastupovat všechny občany země. Trudeau však velkou část obyvatelstva očerňuje. Často slýchaným faktem je tvrzení, že 90 % řidičů kamionů je očkováno.
No a co? I kdyby to bylo stoprocentně přesné, nezohledňuje to všechny očkované typy, které s lítostí vypily Kool-Aid vlády a jejích poskoků.
Nezohledňuje ty, kteří jsou naštvaní, že se nakazili COVID-19, přestože byli plně očkováni.
Nezohledňuje ty, kteří byli k očkování donuceni. Vyhrožovat občanům ztrátou zaměstnání za to, že se nevzdají své tělesné autonomie, je morálně zkažené.
Takové jednání odhaluje Trudeaua jako nezpůsobilého k vedení. Kromě toho, i kdyby 90 % lidí bylo plně informováno a dobrovolně souhlasilo s očkováním, stále zbývá 10 % populace, která se očkovat nechce.
Připouštím, že konvoj kamioňáků je možná menšina, která nereprezentuje názory většiny Kanaďanů, ale copak si Trudeau neuvědomuje, že stojí v čele menšinové vlády? A je jeho strategie „rozděluj a panuj“ přijatelná pro řízení země?
Je známo, že med láká včely více než ocet. Trudeau však řidiče kamionů a jejich četné příznivce polévá octem. Vychází z toho, že George W. Bush odmítl miliony protiválečných demonstrantů jako „cílovou skupinu“, a označil konvoj kamionů za „okrajovou skupinu“ zastávající „nepřijatelné názory“.
Tímto výrokem se marně jmenoval arbitrem toho, jaké názory jsou přijatelné a nepřijatelné. Tím, že se Trudeau vydává cestou štěpení, zjevně vylučuje, aby se prezentoval jako sjednotitel. Zdá se, že Trudeau opět navazuje na Bushe a jeho falešnou dichotomii buď s, nebo proti.
„V uplynulých dnech byli Kanaďané šokováni a upřímně řečeno znechuceni chováním některých lidí, kteří protestovali v hlavním městě naší země,“ řekl Trudeau. „Chci se vyjádřit jasně: nenecháme se zastrašit těmi, kteří vrhají urážky a nadávky na pracovníky malých podniků a kradou jídlo bezdomovcům.“
Nejste zastrašeni? Trudeau byl tak nebojácný, že měl pozitivní test na COVID-19 a šel do karantény, když přijeli řidiči kamionů. Ať už je nemocný, nebo ne, Trudeau, jehož očkovací status někteří zpochybňují, je příkladem toho, že jím propagované očkování imunitu vůči viru nezaručuje. Nakonec, ať už odvážně nebo ne, s řidiči kamionů odmítl mluvit.
Trudeau řekl, „Obyvatelé Ottawy si nezaslouží, aby byli obtěžováni ve svém vlastním sousedství, nezaslouží si, aby byli konfrontováni s násilím, které je jim vlastní, když na rohu ulice vlaje hákový kříž nebo konfederační vlajka, nebo s urážkami a posměšky jen proto, že mají na sobě masku. Takoví Kanaďané nejsou.“
Trudeau pranýřoval řidiče kamionů a jejich příznivce protestující proti mandátům, že projevují „neúctu k vědě“ a prosazují „nenávist, zneužívání a rasismus“.
Trudeau kritizuje narušení bezpečnosti obyvatel Ottawy. Obyvatelé Ottawy nejsou monolit. Některým Ottawanům konvoj jistě vadí, ale jiní Ottawané, kterých je možná opět menšina, ho jistě podporují a považují ho za osvěžující a bezostyšně vyzývavý, vzbuzující respekt a slavnostní. Současně však nejen Ottawané, ale Kanaďané všude na světě jsou mandáty narušováni. Konvoj kamionistů v podstatě bojuje s ohněm ohněm: způsobuje narušení, aby ukončil narušení.
Trudeau několikrát vyzval Kanaďany, aby se řídili vědeckými poznatky, ale pokud vím, nikdy nepředstavil ani neprozradil, jakými vědeckými poznatky by se lidé měli řídit. To je pro lidi, kteří požadují důkazy, stěží přesvědčivé, protože zkoumání důkazů je pro vědu podmínkou sine qua non.
A pokud je Trudeauova úcta k vědě tak hluboká, proč se potom snaží cenzurovat lékaře a vědce, jejichž výzkum a poznatky dospějí k jinému závěru? Kromě toho jsou vakcíny stále experimentální a ohledně nošení roušek na ochranu před respiračními viry je věda jasná: roušky nefungují.
Neviděl jsem, že by Trudeau poukázal na nějakou vědeckou studii, která by tvrdila, že roušky fungují. A nezáleželo by na tom, kdyby našel jednu takovou randomizovanou kontrolovanou studii, která by zamítla nulovou hypotézu (že neexistuje žádný rozdíl ve zkoumaných proměnných), protože existuje přemíra studií, které všechny nulovou hypotézu přijímají.
Možnost, že by se ve všech případech jednalo o chyby II. typu (chybné zamítnutí nepravdivé nulové hypotézy), je tedy krajně nepravděpodobná. Protože nulová hypotéza již byla přijata, pak přísná věda vyžaduje, aby byla zamítnuta alternativní hypotéza. [Viz Karl Popper, The Logic of Scientific Discovery (New York: Routledge Classics, 2005) nebo laicky řečeno Carl Sagan, The Demon-Haunted World: (Headline Book Publishing, 1997): 34.]
Pokud jde o nenávist, všichni lidé se svědomím musí nenávist odsuzovat. Za prvé, řidiči kamionů nejsou monolit. Ani řidiči kamionů v konvoji kamioňáků nejsou monolit. To, že jeden nebo několik málo řidičů kamionů může být poháněno nenávistí, neznamená, že obrovské množství řidičů kamionů nenávist pěstuje.
Trudeau navíc neskromně tvrdí, že on příběh zná, zatímco protestující nikoli:
„Tohle není příběh naší pandemie, naší země, našich lidí. Já se soustředím na to, abychom stáli s [některými] Kanaďany [těmi, kteří plní jeho mandát] a překonali tuto pandemii.“ [komentář v závorce]
Trudeau zoufale ukradl platformu konvoji řidičů kamionů a napsal na Twitter:
„Kanaďané mají právo protestovat, nesouhlasit se svou vládou a dát najevo svůj názor. Toto právo budeme vždy chránit. Ale řekněme si to jasně: nemají právo blokovat naši ekonomiku, demokracii nebo každodenní život našich spoluobčanů. To musí přestat“.
Canadians have the right to protest, to disagree with their government, and to make their voices heard. We’ll always protect that right. But let’s be clear: They don’t have the right to blockade our economy, or our democracy, or our fellow citizens’ daily lives. It has to stop.
— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) February 8, 2022
Pojďme si tento tweet rozbalit: Podle Trudeaua nemají řidiči kamionů právo blokovat ekonomiku. Ale právě to mandáty jeho vlády dělají, dusí ekonomiku.
A mandáty narušují život každého občana. Když člověk nemůže chodit do školy, vstoupit do restaurace, hrát hokej na zimním stadionu, cestovat atd. není to narušení každodenního života, kterého má tolik občanů plné zuby?
Trudeau respektuje právo na protest, ale říká,
„Musí to přestat.“ Je to známý Trudeauův refrén. Na jiném místě, když Wet’suwet’en a jejich příznivci protestovali proti korporacím, které napadají jejich území, Trudeau řekl: „… barikády musí padnout“.
Hovořilo se o tom, že proti svým kanadským spoluobčanům bude povolána armáda. Trudeau se k otázce povolání armády k ukončení střetu s konvojem kamionů nevyjádřil s tím, že to „v tuto chvíli nepřipadá v úvahu“ – kanadský ekvivalent slov „všechny možnosti jsou na stole“.
Vzhledem k politickému původu jeho rodiny by se dalo předpokládat, že Trudeau byl vychován tak, aby uměl číst politické větry. Ale mandáty klesají v evropských zemích a nyní i ve dvou kanadských provinciích.
Dokonce i kanadští středoškoláci, ti, kteří mají to štěstí, že se v současné době vyučuje, bojkotují výuku na protest proti povinnosti nošení roušek.
Přesto se zdá, že Trudeau je politickému duchu odcizen. A nyní se do popředí dostává Brian Peckford, politická postava z minulosti.
Bývalý kanadský premiér Pierre Trudeau, Justinův otec, si představoval Kanadu sjednocenou s rovnými právy pro všechny Kanaďany.
K Pierrovi se při podpisu Listiny práv a svobod připojil i bývalý newfoundlandský premiér Peckford.
Peckford, znepokojen mandáty, zahájil právní boj za tato práva a svobody. Justin zjevně nepatří mezi staré Trudeauovy mazáky.
Po celou dobu je patrná zaujatost státních a korporátních médií. Požadavek není na to, jak lze spravedlivě zobrazit nebo řešit obavy protestujících. Ne, důraz je kladen na to, jak protestující odstranit.
Prohlášení premiéra Trudeaua z 2. února 2022
Today in the House, Members of Parliament unanimously condemned the antisemitism, Islamophobia, anti-Black racism, homophobia, and transphobia that we’ve seen on display in Ottawa over the past number of days. Together, let’s keep working to make Canada more inclusive.
— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) February 1, 2022
Ale obrázky mohou říct 1000 slov (ve formě videa):
Justin Trudeau se pravděpodobně pokusí udržet u moci, ale možná je načase, aby si vzal příklad od svého otce a šel se projít po sněhu…