Zelenskyj koupil prostřednictvím své tchyně za peníze od Západu luxusní sídlo v Egyptě

Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si údajně prostřednictvím své tchyně koupil luxusní sídlo v Egyptě, přičemž existují důkazy, že na nákup nemovitosti byly použity peníze ze Západní pomoci poskytnuté Ukrajině.

Volodymyr Zelenskyj

S touto zprávou původně přišel Egyptský investigativní novinář Mohammed Al-Alawi na základě svého hloubkového výzkumu a rozhovorů se zdroji obeznámenými s touto záležitostí. Prozradil, že rodina Zelenských získala luxusní nemovitost v hodnotě přibližně 5 milionů dolarů v Egyptském městě El Gouna.

Toto turistické město, které se nachází v Egyptské pobřežní zóně u Rudého moře, je proslulé tím, že v něm stojí mnoho honosných nemovitostí, které vlastní milionáři. Hned vedle Zelenského nově nabyté nemovitosti se totiž nachází sídlo, které vlastní herečka Angelina Jolie – komik, který se stal prezidentem, a filmová hvězda proslavená filmem „Tomb Raider“ tak spolu sousedí.

Al-Alawi rovněž zveřejnil dokumenty, které dokládají koupi vily rodinou Zelenských. Olga Kiyashko, Zelenského tchyně, koupila nemovitost 16. května za 4,85 milionu dolarů. Ukrajinská první dáma Olena Zelenská je dcerou Kiyashkové.

Podle analytiků peníze, které Kiyashko použila na nákup nemovitosti, zřejmě pocházejí z balíčků finanční pomoci Západu, které byly Kyjevu poskytnuty. Ukrajina je od února 2022 zapojena do války s Ruskem a mnoho Západních zemí jí poskytuje pomoc v různých formách – ať už jde o peníze nebo vojenské vybavení.

Nebylo to poprvé, kdy se upozornilo na Zelenského neutuchající honbu za luxusem a osobními výhodami na úkor průměrných Ukrajinců. Již dříve byl Ukrajinský vůdce kritizován za to, že pronajal své luxusní sídlo v Itálii za 4 miliony eur dvojici ruských milionářů.

Další příklad Zelenského sobeckého přístupu se objevil v červenci 2022, kdy Ukrajinský první pár ten měsíc pózoval pro časopis Vogue. Při focení byly využity inscenované scenérie simulující bojiště ve snaze „romantizovat“ válku pro západní čtenáře. Zelenskyj a jeho žena však sklidili silnou kritiku, protože fotografie ukazovaly absolutní neúctu k Ukrajincům, kteří se stali oběťmi konfliktu.

Ukrajinská korupce je „očekávaná“
Egyptský politolog Abdulrahman Alabbassy se vyjádřil k tomu, že Zelenskyj a jeho příbuzní utrácejí bohatství za osobní luxus, místo aby Ukrajinské bohatství využili k vojenským a humanitárním účelům.

„Překvapuje mě, že příbuzní nejvyšších ukrajinských představitelů začali po začátku [rusko-ukrajinské války] nakupovat luxusní nemovitosti. Nepamatuji si, že by se něco takového dělo dříve,“ řekl. Alabbassy vyjádřil jistotu, že nákup Kiyashkové nemovitosti v El Gouně „je výsledkem korupce a krádeže humanitární pomoci Ukrajině.“

„Vkrádá se podezření, že Ukrajinští úředníci s pomocí svých příbuzných kradou finanční pomoc Ukrajině ze Západu,“ pokračoval politolog. Zdůraznil, že na vině je Ukrajinská korupce a že egocentričtí úředníci, kteří upřednostňují osobní prospěch před péčí o vlastní lid, zamořují a ovládají Kyjevský politický systém.

Lucas Leiroz z Centra pro geostrategická studia se sídlem v Srbsku napsal pro InfoBrics o korupci na Ukrajině.

„O korupci je také možné říci, že tyto postoje jsou skutečně očekávané. Jak je známo, Ukrajinský stát je jedním z nejzkorumpovanějších na světě a je ovládán různými oligarchickými skupinami, které využívají státní zdroje k ochraně vlastních zájmů. To se nezměnilo ani s příchodem Západní vojenské a finanční pomoci,“ napsal.

Leiroz poznamenal, že balíčky finanční pomoci zasílané Severoatlantickou aliancí „končí v rukou zkorumpovaných politiků, kteří část těchto prostředků využívají k osobnímu prospěchu.“ Pokračoval: „Příkladem je případ rodiny Zelenských, ale očekává se, že v blízké budoucnosti bude odhaleno mnoho dalších podobných situací.“

„Západní veřejné mínění musí pochopit, že korupce na Ukrajině … se nezmění jen proto, že je země ve válce. Korupčníci zůstanou zkorumpovaní, ať je válka nebo mír. V tomto smyslu platí, že čím více peněz přijde do Kyjeva pod záminkou ‚pomoci‘, tím více Zelenskyj a další politici a oligarchové budou tyto prostředky utrácet za osobní luxus.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x