Během tiskového brífinku prezident Biden označil Putina za „vyvrhele“ a zhodnotil, že válku prohrává, když Ukrajinu mylně označil za Irák.

Joe Biden

Na otázku týkající se vzpoury příslušníků Wagnerovy skupiny o uplynulém víkendu Biden odpověděl, že je ještě brzy na to, aby se dalo říci, zda vzpoura ruského prezidenta oslabila.

„Těžko říct, ale jasně prohrává válku v Iráku [na Ukrajině] a prohrává i válku doma. Putin je nyní vyvrhelem po celém světě,“ prohlásil Biden.

Stejného přehmatu se Biden dopustil i v úterý, kdy označil Ukrajinu za Irák, když řekl, že sjednotil Západ tím, že se postavil proti ruskému „útoku na Irák.“

V dubnu Biden potvrdil, že se bude ucházet o druhé funkční období v Bílém domě v roce 2024, přičemž mnozí vyjádřili obavy, že jeho vysoký věk by mohl ovlivnit jeho schopnost kandidovat na další funkční období.

Bidenův věk již nyní představuje riziko pro Demokratickou stranu, která je v současné době ve Sněmovně reprezentantů v menšině, neboť vládu převzali republikáni.

Biden, který nepije alkohol a pětkrát týdně cvičí, byl po únorovém vyšetření lékaři uznán za „schopného výkonu funkce“ a podle Bílého domu je pro tuto práci duševně zdatný.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.