Je Zelenskyj zkorumpovaný? V letech před válkou s Ruskem nashromáždil osobní majetek v hodnotě 850 milionů dolarů

Volodymyr Zelenskyj

Západ se rozhodl, že válka na Ukrajině po ruské invazi bude probíhat podle hesla „Kyjev dobrý, Moskva zlá“, bez ohledu na to, jaká je skutečná situace a proč prezident Vladimir Putin vůbec zahájil útok.

Volodymyr Zelenskyj

Putin prohlásil, že chce svého západního souseda zbavit nacistů, a my víme, že nacisté na Ukrajině existují, protože celá vojenská jednotka – prapor Azov – je prolezlá neonacisty. Řekl také, že větší přiblížení Ukrajiny k NATO a Západu je pro něj a pro Rusko otázkou národní bezpečnosti – stejně jako by to bylo pro USA, kdyby se Mexiko pokoušelo přiblížit k bezpečnostní alianci vedené Ruskem nebo Čínou. A větší část roku 2000 se pokoušel přiblížit Západu a jeho institucím, jen aby byl odmítnut a viděl, jak se bývalé sovětské satelitní země přesouvají do NATO.

Putin není „blázen“ ani „šílenec“ – má oprávněné obavy o bezpečnost své země.

Ze stejného důvodu není svatý ani ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Před válkou byla jeho země považována za jednu z nejzkorumpovanějších v Evropě – a koneckonců nezapomínejme, že jedna z velkých ukrajinských energetických společností zaplatila Hunteru Bidenovi, právníkovi bez zkušeností z energetických společností, miliony dolarů, aby zasedl v její správní radě (aby se mohl přitulit k Joe Bidenovi, tehdejšímu viceprezidentovi, který se jen příhodně stal o pár let později prezidentem).

A nyní si ostatní v Evropě kladou oprávněné otázky, jak mohl tento bývalý komediální herec nashromáždit za tak krátkou dobu majetek ve výši zhruba 850 milionů dolarů.

Web Europe Reloaded poznamenal: „Zelenskyj, který v kampani sliboval, že ‚rozbije systém‘ oligarchické kontroly a korupce na Ukrajině (ER: podle našich informací se stal pravý opak), založil v roce 2012 pavučinu offshorových společností. Zelenského úřad to zdůvodnil tím, že se jedná o formu „ochrany“ před bývalým prezidentem Viktorem Janukovyčem.“

„Zelenskyj má majetek: podle různých odhadů se jeho jmění pohybuje kolem 850 milionů dolarů. Většinu z něj nashromáždil po nástupu do funkce prezidenta. Odkud peníze pochází? A co je důležitější, kam jdou?“ zeptala se na Twitteru nizozemská organizace Forum For Democracy.

Nizozemská tvrdá euroskeptická strana odsoudila Zelenského za to, že vystoupil v parlamentu a požádal o pomoc při obraně proti ruské agresi. Skupina tvrdila, že projev byl porušením téměř dvousetleté tradice, která zakazuje zahraničním hlavám států přímo oslovovat nizozemské zákonodárce ve sněmovně. Strana také kritizovala „Zelenského zákaz politických stran, včetně hlavní opoziční strany, a vypnutí televizních kanálů kritických vůči jeho režimu.“

Europe Reloaded dodává: „Ilja Kiva, ukrajinský opoziční zákonodárce, který byl minulý měsíc zbaven mandátu, tvrdí, že „stovky milionů dolarů“ jsou převáděny na účty kontrolované prezidentskou kanceláří, kde je rozkrádají nejen Zelenskyj a jeho zaměstnanci, ale i „západní politici, kteří dostávají výpalné za pomoc svých zemí.“ Kiva naznačil, že Zelenského příjmy se v poslední době vyšplhaly na zhruba ‚100 milionů dolarů měsíčně‘.“

Stránka rovněž uvedla, že Zelenskyj a jeho rodina mají offshorové účty a finanční podíly v zábavní televizní společnosti Kvartal 95, kterou spoluzaložil v roce 2003, a také „25procentní podíl v Maltex Multicapital Corp., daňovém krytu na Britských Panenských ostrovech, prostřednictvím samostatné fiktivní společnosti Film Heritage registrované na Belize, podle projektu Organized Crime and Corruption Reporting Project.“

Zkrátka to vypadá, že Zelenskyj je stejně špinavý jako většina ostatních ukrajinských politiků, kteří okrádají své krajany.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x