Vesmírné atomové zbraně a pračky: Jak Západní média otisknou „cokoli“, aby vykreslila Rusko jako hrozbu

Vladimir Putin

Podle Marka Slebody, odborníka na zahraniční vztahy a bezpečnost, Západní média otisknou „cokoli“, aby Rusko vykreslila jako hrozbu, včetně vesmírných atomových zbraní a praček.

Šéf výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů Mike Turner (R-OH) zveřejnil minulý týden dokument, který obsahoval hrozivou výhrůžku a vyzýval prezidenta USA Joea Bidena, aby odhalil podrobnosti o „vážné hrozbě pro národní bezpečnost.“ O několik hodin později se tato fáma začala šířit jako požár.

Podle Micka Mulroye, analytika ABC News pro národní bezpečnost a obranu, Írán poskytl Jemenským Hútíům bezpilotní ponorky.

Podle Marka Slebody, odborníka na zahraniční vztahy a bezpečnost, „média“ otisknou cokoli, co se jim řekne o Rusku, a proto nedávné mediální šílenství vyvolané falešnými zprávami o Ruské jaderné vesmírné zbrani propuklo a několik dní dominovalo titulkům novin.

„RUSKO JE PROPAGANDISTICKÝ DAR, KTERÝ SE STÁLE ROZDÁVÁ, PROTOŽE HO MŮŽETE OBVINIT Z ČEHOKOLI, BEZ OHLEDU NA TO, CO JSTE O NĚM ŘEKLI PŘEDTÍM, O LOPATÁCH A MIKROČIPECH NEBO PRAČKÁCH. A LIDÉ TOMU ZPRAVIDLA UVĚŘÍ. NEBO TO ALESPOŇ MÉDIA OTISKNOU,“ ŘEKL S ODKAZEM NA PŘEDCHOZÍ TVRZENÍ ZÁPADNÍ PROPAGANDY, ŽE RUŠTÍ VOJÁCI BOJUJÍ VYZBROJENI POUZE LOPATAMI A ŽE JEJICH RAKETY POUŽÍVAJÍ MIKROČIPY Z UKRADENÝCH UKRAJINSKÝCH PRAČEK.“

„Pak obviňujete Rusko, že má vesmírné zbraně, vesmírné jaderné zbraně nebo že má plány na umístění jaderných zbraní ve vesmíru, nebo že někdo v Rusku kdysi technicky uvažoval o možnosti umístění zbraní ve vesmíru,“ vysmál se mu Sleboda.

John Kirby z Rady pro národní bezpečnost USA informoval novináře, že nebezpečí, které představil Americký zástupce Mike Turner, souvisí s „protisatelitní zbraní, kterou vyvíjí Rusko“, jak se o tom psalo v médiích. Následně začaly Americké mediální zdroje odhalovat, že záhadná zbraň je jaderná.

Rusko toto obvinění rozhořčeně odmítlo a tvrdilo, že pouze rozvíjí vesmírné schopnosti na úrovni USA. Začněme tím, že žádné takové projekty zahrnující jaderné zbraně na oběžné dráze neexistují. V televizním rozhovoru s Ruským prezidentem Vladimirem Putinem, Ruský ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil: „Zadruhé, Spojené státy vědí, že to neexistuje.“

Podle Slebody je „pro mainstreamová média důležitější faktor strašení než detaily.“

„Je to stejné jako s tou neustálou fantazií o propojení Trumpa a Ruska… všechny síly Amerických vyšetřovacích orgánů nebyly schopny prokázat žádné spojení… ale to nebrání obrovskému množství Američanů, aby tomu věřili, protože chtějí, a Nancy Pelosiová to jistě ví.“

Expert rovněž připustil, že současný protiruský diskurz je součástí širší kampaně, která se má připravit na listopadové prezidentské volby v USA, ale také „dělá dvojí práci, víte, podporuje argumenty pro poskytování dalších dolarů Amerických daňových poplatníků na zbraně pro režim v Kyjevě.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x