Jak na astrální cestování

Astrální cestování je jednou z forem OBE (out of body experience = mimotělní zkušenost). Takovýto zážitek se děje v mozku člověka a dochází při něm k oddělení „astrálního těla“ od těla fyzického. Tento jev je popisován v různých dobách, oblastech i kulturách, u lidí různého věku a z různých sociálních vrstev. Zkrátka astrální cestování není výsadou určité skupiny lidí, ale může jej zažít téměř kdokoliv.

astrální cestování

Co je astrální cestování
Astrální cestování je založeno na skutečnosti, že každý člověk má jak tělo fyzické, tak i to astrální, které lze vlastní vůlí oddělit od tělesné schránky. Tato dvě těla spojuje jakési vlákno (označované jako stříbrná nit), které je cestou zpět do „našeho prostoru a času“.

I když je astrální cestování jev, kterým se zabývalo již mnoho expertů s využitím nejmodernějších metod výzkumů, stále se jej nedaří zcela objasnit. Jisté ale je, že astrální cestování si nejen může díky různým technikám meditace zažít kdokoliv, ale také během tohoto zážitku zcela ovládnout situaci a postupem času si astrální cestování zcela přizpůsobit sobě samému.

Pro většinu lidí je samozřejmě velice lákavá myšlenka, že opustí své fyzické tělo a mohou cestovat na jakékoliv místo si vzpomenou, létat, procházet zdmi a zcela neomezeně navštěvovat libovolné osoby. Astrální cestování není omezeno prostorem ani časem, je závislé pouze na našem vědomí a umění se zcela oprostit od myšlenek, které jsou v podstatě jediným rušivým faktorem. Udržet své myšlenky pod kontrolou je však otázka dlouhodobého tréninku a je jen malé procento těch, kteří se přes opakované neúspěchy dokáží přenést a vytrvat.

Zpočátku stojí za zájmem o astrální cestování ona touha zažít dobrodružství a zakusit absolutní svobodu bez omezení fyzické schránky, moci ze zcela jiné perspektivy pozorovat známá místa, i ta místa, která jsou doposud člověkem neprozkoumaná. Astrální cestování však nabízí daleko víc, než zkoumání světa jiným pohledem. Lidé, jimž se stalo astrální cestování běžnou součástí života, popisují tyto své zážitky jako jakousi cestu k vytouženému osvícení.

Je astrální cestování nebezpečné?
Je a není. Při astrálním cestování navštěvujete zcela jiný svět a po nějakém čase jeho poznávání můžete komunikovat s bytostmi, které jej obývají. Záleží na každém jedinci, s jakými silami je ochoten si zahrávat. Stejně jako v „našem“ světě se při astrálním cestování můžete setkat jak s bytostmi dobrými, tak s těmi, kteří se Vám budou snažit uškodit. Je ovšem jen na Vás, kam jim dovolíte zajít.

Jak připravit sebe i okolí na astrální cestování
Podmínky, ve kterých má astrální cestování probíhat, musí být přizpůsobené tak, aby se odstranilo maximum rušivých elementů. Je tedy téměř nezbytné:

Vybrat takové místo, aby nehrozilo žádné rušení jinými lidmi.

Odstranit všechny rušivé předměty (hodiny, elektrické dráty, lesklé předměty apod.).

Zajistit v místnosti příjemnou teplotu (cca 22 stupňů).

Zatemnit místnost i ve večerních hodinách (před pouličními lampami).

Lehnout si na pohodlné lůžko.

Nejíst min. 2 hodiny před zážitkem.

Jak na astrální cestování – první zkušenosti

1. Naučte se relaxovat
Nejdůležitějším faktorem úspěchu při astrálním cestování je správná relaxace. Člověk musí být plně uvolněný, což se nepovede např. při nemoci, s plným žaludkem nebo naopak když má hlad. K dokonalé relaxaci také přispěje naučit se správně dýchat. Zkuste se soustředit jen na dýchání a na nic jiného. I kdybyste poté astrální cestování nezažili, je to velmi uklidňující forma relaxace. Není na škodu vyzkoušet například jógu.

2. Buďte trpěliví
Položte se na záda s rukama podél těla a chvíli jen dýchejte, nic víc. Postupně si představujte, jak se vaše „astrální tělo“ velmi pomalu samo odděluje od těla fyzického a stoupá nahoru. Tento krok může trvat dlouho, neboť rušivých vlivů je mnoho, a ze začátku se bez tréninku nemusí povést ani pořádně se uvolnit. Nenechte se otrávit mnoha marnými pokusy, kterými si prošli i ti, pro které je dnes astrální cestování zcela běžnou součástí jejich života.

3. Zachovejte klid
Jakmile ve stavu plného uvolnění přestanete úplně cítit tělo, je dalším krokem zbavit se veškerých myšlenek, i když jich přichází opravdu hodně. Okamžik, kdy je možné fyzické tělo opustit, poznáte sami. Někteří lidé to popisují jako bzučení, jiní zase jako svištění, vibrace či nenadálý pocit tepla, tudíž je tento podnět zcela individuální. Zpravidla se stává, že první zážitek z opuštění fyzického těla bývá ukončen velkým leknutím ze zcela neznámého pocitu, kdy si uvědomíte, že jste vzhůru a díváte se na své vlastní fyzické tělo. Toto leknutí způsobí, že se do svého těla okamžitě vrátíte, což je provázeno trhnutím, v některých případech se po tomto rychlém návratu projevuje ještě třes. K zahnání těchto ne zrovna příjemných pocitů pomůže opět jen a jen trénink.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x