Izrael bombardoval další školu v Gaze, která patří OSN, zabil a zranil desítky lidí

bombardování Gazy

Podle místních zpráv zahynulo nejméně 50 Palestinských civilistů po Izraelském leteckém útoku na školu Al-Fakhoura, provozovanou organizací UNRWA, v severní části pásma Gazy.

Izraelská armáda v sobotu bombardovala další školu přidruženou k OSN na severu Gazy, kde žijí tisíce vysídlených civilistů, a zabila a zranila desítky lidí.Palestinští lékaři a místní zdroje uvádějí, že v současné době je obtížné odvážet těla a převážet zraněné k ošetření.

Palestinské lékařské a místní zdroje sdělily Anadolu, že „těla mučedníků pokrývají chodby školy“, a upozornily na obtížnost evakuace zraněných a zabitých z budovy, v níž našly útočiště tisíce vysídlených civilistů.

Palestinské ministerstvo zahraničních věcí dříve během dne uvedlo, že Izrael „páchá v pásmu Gazy masakry, z nichž nejnovějším je škola Al-Fakhoura.“

V prohlášení zaslaném agentuře Anadolu ministerstvo uvedlo: „Co nejdůrazněji odsuzujeme neustálé masakry páchané okupačními silami na Palestinských civilistech v Pásmu Gazy, z nichž nejnovějším byl ohavný masakr ve škole Al-Fakhoura plné násilně vysídlených lidí.“

V prohlášení se uvádí: „Považujeme to za nový důkaz dokazující, že cílem Izraelem vyhlášené války proti Palestinským civilistům je vyklidit celou oblast severního Pásma Gazy od jakékoli Palestinské přítomnosti.“

„Tímto masakrem, jehož cílem byla škola UNRWA, okupace uráží mezinárodní společenství a OSN a znevažuje všechny neúčinné mezinárodní požadavky vyzývající k ochraně civilistů.“

Od 7. října, kdy Izrael zahájil bombardování Gazy, bylo podle posledních údajů zabito více než 12 000 Palestinců, z toho přes 8 300 žen a dětí, a více než 30 000 dalších bylo zraněno.

Tisíce budov, včetně nemocnic, mešit a kostelů, byly rovněž poškozeny nebo zničeny při neúnavných leteckých a pozemních útocích Izraele na obléhanou enklávu.

Izraelská blokáda také odřízla Gazu od dodávek paliva, elektřiny a vody a omezila dodávky pomoci na minimum.

Počet mrtvých v Izraeli se mezitím podle oficiálních údajů pohybuje kolem 1 200.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x