V předvečer pohřbu papeže Benedikta XVI. se italský brigádní generál přiznal, že ho americký „Deep State“ donutil odstoupit v rámci puče globalistických elit.
Piero Laporta je brigádní generál ve výslužbě, který pracoval ve Sboru náčelníků štábů italské armády.
Laportův příspěvek na blogu z 3. ledna začíná poznámkou, že se „otřásá“ nad veřejně předváděnými „krokodýlími slzami“ představitele komunity San Egidio v souvislosti se smrtí papeže Benedikta XVI.
Informuje o tom server Lifesitenews.com: Ve světle těchto slz „se mi vzpomínky míhají před očima“, dodal.
Laporta pak prozradil, že existuje „velký Římský kruh, který je dodnes aktivní“ a který je silnější než takzvaná „Sankt Gallenská skupina“, která historicky vystupovala proti Benediktovi.
Laporta dále sdělil, že v roce 2005 se „přední delegát americké vlády, který měl prsty v italských financích (kde je stále aktivní) a v italské politice“ a byl „osobou z nejvyšších kruhů Národní bezpečnostní agentury (NSA)“, chlubil rezignací, k níž bude J. E. Benedikt XVI. ctěné paměti brzy donucen.
Tento muž, pokračoval Laporta, o této záležitosti hovořil „s nonšalancí a arogancí“ mimo svůj okruh.
Tento „Římský kruh“ se údajně řídil hesly „Bůh je mrtvý“ a „Ježíš je falešná zpráva“ a po zvolení Benedikta „propadl panice.“
„Sanktgalská mafie“, dodal Laporta, nebyla „žádným vtipem“, ale je pouhým fíkovým listem ve srovnání s tímto Římským kruhem, který Laporta označuje za „kopuli démonů.“
Podle italského generála to byla právě tato skupina, která Benedikta „izolovala“ a „nechala ho na pokoji, zatímco gorily z nescionalsecuiritiagensi [NSA] bičovaly pravdu a pak ji ukřižovaly.“
Není známo, zda tento muž, který v té době údajně pracoval pro americkou vládu, skutečně sehrál roli v rezignaci papeže Benedikta XVI. Pro účely diskuse o co nejúplnějším vyprávění o této historické rezignaci by však mohlo být užitečné informovat o Laportových postřezích a učinit z nich možný dílek skládačky.
Dalším dílkem této skládačky by mohla být skutečnost, že v době Benediktovy rezignace v únoru 2013 nebyla Vatikánská banka schopna fungovat, neboť byla náhle vyloučena ze systému SWIFT, a nebyla tak schopna provádět potřebné mezinárodní transakce.
Jak dnes připomíná Giuseppe Nardi z Katholisches.info ve své zprávě o Laportovi, Maurzio Blondet o této záležitosti hovořil v roce 2015 v italštině.
Ve světle příspěvku na Laportově blogu citoval Blondet, katolický novinář, Laportu a uvedl, že je moudré, že Laporta „neprozradil“ jméno amerického úředníka. Poté znovu zveřejnil jeho zprávu z roku 2015 s názvem „Ratzinger nemohl ani koupit, ani prodat“, která popisovala finanční problémy Vatikánu se systémem SWIFT v roce 2013, čímž naznačil, že on sám vidí souvislost mezi Laportovou zprávou a tímto finančním aspektem historie Benediktovy rezignace.
Třetí hádankou článku – který se týká výše zmíněné skupiny Sankt Gallen – je, že v roce 2012 mohlo dojít k rozhovoru mezi kardinálem Carlem Martinim a Benediktem, v němž šéf skupiny Sankt Gallen Benediktovi naznačil, že nastal čas, aby rezignoval.
Možná teprve budoucí historici budou schopni dát dohromady úplnější obraz toho, proč papež odstoupil a ponechal tak církev v rukou modernistů, kteří chtějí podkopat jádro učení a morálky katolické církve.
Server LifeSiteNews se obrátil na Laportu, aby získal další podrobnosti, zejména proč by úředník NSA řekl, že ho „brzy“ donutí k rezignaci, vzhledem k tomu, že údajná diskuse proběhla celých sedm let před Benediktovou skutečnou rezignací.
Tato zpráva bude aktualizována, pokud LifeSiteNews obdrží odpověď.