Elon Musk souhlasil s cenzurními zákony EU, tvrdí francouzský ministr pro digitální technologie

Elon Musk

Francouzský ministr pro digitální transformaci Jean-Noel Barrot navštívil majitele Twitteru Elona Muska, aby s ním projednal dodržování evropských cenzurních pravidel.

Elon Musk

Barrot na Twitteru uvedl, že Muska navštívil po sobotní návštěvě veletrhu CES v Las Vegas. Francouzský ministr prohlásil, že Musk řekl, že Twitter bude dodržovat zákony EU.

„Elon Musk mi v sídle Twitteru potvrdil svůj záměr dodržovat evropská pravidla a své závazky týkající se moderování obsahu, boje proti dezinformacím a ochrany dětí,“ napsal na Twitteru, který doplnil o svou fotografii s generálním ředitelem Twitteru.

Od konce října, kdy Musk převzal Twitter, provedl několik změn, včetně zrušení cenzurní politiky Covid a propuštění zaměstnanců.

Krátce po Muskově nástupu do funkce upozornil evropský komisař Thierry Breton, že platforma musí dodržovat pravidla bloku týkající se projevu.

V loňském roce EU přijala zákon o digitálních službách (DSA), nařízení, které bude vyžadovat, aby online platformy okamžitě odstraňovaly škodlivý obsah a pozastavovaly činnost uživatelům, kteří opakovaně porušují pravidla.

Zákon vstoupí v platnost v roce 2024.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x