Rusko sleduje kroky Berlína poté, co Dánsko pozastavilo vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream

Nord Stream

Podle mluvčího Kremlu se Kodaň rozhodla vyšetřování ukončit, protože „jednoduše vedlo k nejbližším spojencům.“

Dánsko v pondělí oznámilo pozastavení vyšetřování sabotáže plynovodu Nord Stream 2 ze září 2022, téměř dva týdny poté, co Švédsko uvedlo, že ukončilo vyšetřování tohoto případu.

Kodaň zjistila, že se jednalo o úmyslnou sabotáž, ale uvedla, že v Dánsku neexistují „dostatečné důvody pro vedení trestního řízení.“ Švédsko mezitím dospělo k závěru, že případ nespadá do jeho jurisdikce, přestože již dříve uvedlo, že za událostí stojí podezření na neznámého státního aktéra.

Nyní, když je Německo jedinou zemí, která incident stále vyšetřuje, Rusko uvedlo, že bude rozhodnutí Německa v této věci sledovat.

„Samozřejmě budeme to sledovat, pokud budou nějaké možnosti získat informace, využijeme jich, ale zatím je to spíše paradoxní situace,“ řekl v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

V rozhovoru s novináři Peskov uvedl, že rozhodnutí Dánska bylo způsobeno vyšetřováním vedoucím k nejbližším spojencům Kodaně, přičemž měl na mysli především USA a Ukrajinu.

„Když vezmeme v úvahu všechno, různé úniky informací, celou řadu skutečností, které se v průběhu vyšetřování staly známými, je zřejmé, že všechno je zcela jasné, a je zřejmé, že toto vyšetřování prostě vedlo Dánsko, jak se říká, k jeho nejbližším spojencům,“ dodal.

Rusko po výbuchu požádalo o účast na vyšetřování s těmito třemi zeměmi a vyzvalo je, aby poskytly informace o svých zjištěních. Moskva se však setkala s odmítnutím.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x