Hrad Leap: Nejstrašidelnější hrad na světě

Hrad Leap

Dnes se na naší cestě za tajemnými a strašidelnými místy podíváme do Irska. Do země s nádhernou krajinou, osídlenou mýtickými leprikóny, provoněnou národním nápojem – whiskey. Ale nechme naše alkoholické chutě v klidu spát a pojďme se seznámit s jedním z nejstrašidelnějších hradů na světě.

Hrad Leap

Hrad Leap se nachází v jižním Offaly. Byl postaven na místě, kde se kdysi dávno scházeli druidové a pořádali na něm všemožné rituály. Přesný letopočet založení hradu nikdo neví. Nejčastěji se uvádí rok 1250, ale některé zdroje uvádějí už léta páně 800. Jisté je, že byl vybudován rodem O´Bannon pro vládnoucí klan O´Carolls. S tímto klanem však nebylo radno si zahrávat, byli to mocní vladykové, kteří se snadno uchylovali k násilí a vražda pro ně nebyla nic neobvyklého. Právě oni můžou za tak krvavou historii hradu.

V roce 1532 zemřel přední vůdce klanu O´Carolls a mezi jeho nástupci začal krutý boj o převzetí hradu a dalších usedlostí. Nejvíce proti sobě šli dva bratři – jednooký Teig a kněz Thaddeus. Teig vše vyřešil po svém. Když jeho starší bratr kázal v hradní kapli, vtrhl tam a Thaddeuse před zraky všech účastníků mše probodl mečem. Od té doby kapli nikdo neřekne jinak než Bloody Chapel. Vražd však byl hrad svědkem několikrát. Z jedné takové se dokonce zachoval v jedné komnatě důkaz – skrvna od krve, která nelze nijak vyčistit. Místnost je pojmenovaná Murder Hole Room. Avšak krutovláda klanu O´Carolls pokračovala a vypráví se, že jednou si její představitelé měli najmout asi 40 členů ze severního klanu McMahanova a trénovat nové strategie válčení. McMahanovi muži byli za projevenou vstřícnost pozváni na hrad, na oslavu. Nikdo z nich však netušil, že O´Carollové, aby se vyhnuli placení za poskytnuté služby, jejich jídlo otrávili. Legenda praví, že duchové všech čtyřiceti mužů zde dodnes straší.

V šestnáctém století hrad přechází do vlastnictví vzdáleného potomka rodu O´Carolls – Jonathana Darbyho. Ten měl na hradě údajně ukrýt velmi vzácný poklad. Pomáhat mu při tom měli i dva povolaní úředníci, ale aby nemohli vyzradit přesnou polohu pokladu, nechal je Darby zavraždit.

V roce 1922 je hrad zničen a vypálen Irskou republikánskou armádou (IRA). Po nutné rekonstrukci je v jednom rohu Krvavé kaple nalezen skrytý vstup do žaláře. Zde byla objevena dvojice koster nabodnutých na kůl. Podle historiků zrovna tento způsob smrti patřil za dob vlády O´Carollů za nejkrutější trest. Lidských ostatků se na nově objeveném místě nakonec našlo tolik, že bylo zapotřebí tří přepravních košů. Mluví se celkem o 150 obětech mučení. A pokud Vás ve zdejším žaláři rovnou nenabodli na kůl, byli jste odsouzeni pomalu umírat hladem v hladomorně. Ta byla umístěna tak, že trestanci zde cítili voňavé jídlo ze zámecké kuchyně a museli poslouchat veselí z ostatních sálů hradu.

Každý hrad má své duchy a strašidla. I na Leapu tomu není jinak. Nejznámějším a zároveň nejobávanějším je IT (To), také je někdy přezdívaný jako Elementál. Je to tvor o velikosti ovce, který na polorozpadlé vyzáblé tváři má jen dva temné otvory místo očí. Jeho přítomnost je doprovázena pachem síry a hniloby. Říká se, že tato entita je duchem jednoho šlechtice z klanu O´Carollových, který měl na hradě zemřít na malomocenství. Také se však může jednat o pradávného strážce, který se stal součástí hradu už když se na posvátném místě druidů, začaly stavět první hradní základy. Nepravděpodobnější vysvětlení existence Elementálu je však neuvážené vyvolání během špatně provedené spirituální seance.

S touto teorií bývá spojováná někdejší majitelka hradu – Mildred Derby, která se o okultismus velmi zajímala. V roce 1909 se prý s Elementálem měla setkat tváří v tvář. Svůj zážitek popisovala tak, že stála na galerii, když jí mělo cosi dát ruku na rameno. Když se ohlédla, spatřila Elementála. Hrůzou omdlela. I když toto byl pro ni velmi traumatizující zážitek, na hradě zůstala až do roku 1922.

Dalším přízrakem na hradě Leap je Red Lady. Žena se zjevuje v rudých šatech a vždy v ruce drží dýku, s kterou bodá. Prý je to duch ženy, která byla na hrad zavlečena a posléze znásilněna někým z klanu O´Carollových. Po znásilnění otěhotněla, ale prožitý zážitek jí doslova připravil o rozum. Když se dítě narodilo, zabila ho a nakonec spáchala sebevraždu.

Na hradě se mají zjevovat i dvě přízračné dívky – Emily a Charlotte. Mnoho z návštěvníků Leap Castle je vidělo nebo vídá, jak si spolu hrají v hale nebo běhají po schodech nahoru a dolů. Emily zemřela v 11 letech, když spadla z hradeb. Právě proto je někdy viděna, jak z hradeb padá a rozplyne se těsně nad zemí. O smrti Charlotte se toho moc neví, ale její duch za sebou tahá zderformované nohy.

V hradní kapli pak straší stínový duch neznámého kněze. V noci se právě na tomto místě má bezdůvodně svítit v oknech a to už od dob, kdy hrad byl ještě v ruinách. V roce 1922 je duch zachycen na fotografii, jak do schodů tahá těžký dubový sud. Na schodišti však i se sudem uklouzl a než dopadl dolů na zem, zmizel.

Na hradě se kromě obyčejných turistů setkáte mimojiné i s všemožnými paranormálními týmy z celého světa, kteří sem jezdí, aby zachytili aspoň střípek zdejšího paranormálna. Budete mezi nimi i Vy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x