Hořká porážka Macrona: Strany se spojily, aby zničily nové obtěžování Coronou

Élisabeth Borne

Ve Francii se projevuje současné rozložení politické moci. Macronova vláda utrpěla drtivou porážku se svým prvním legislativním návrhem – který je o to důležitější, že se jedná o hlavní agendu západních elit, totiž očkování. Nyní nebudou existovat žádné kontroly očkování QR při vstupu a výstupu z Francie.

Élisabeth Borne

Za tímto účelem se pravice, levice a konzervativci spojili v účelové alianci: Národní shromáždění, levicová aliance a pravicově konzervativní Republikáni (LR) hlasovali společně proti Macronovi a jeho menšinové vládě pod vedením premiérky Élisabeth Borneové.

Vláda chtěla novým zdravotnickým zákonem opět zpřísnit Corona opatření kvůli údajně rostoucímu počtu infekcí. Při vstupu do Francie a při jejím opouštění se měl očkovací status kontrolovat pomocí zdravotního průkazu Covid-19. Opoziční strany se však spojily a hodily jí klacky pod nohy.

Francouzská vláda zahájila nové volební období porážkou v Národním shromáždění v prvním čtení navrhovaného zákona.

Nakonec byl projekt přijat pouze ve značně omezené podobě. Podstatná část návrhu – možnost znovuzavedení dokladu o očkování pro cesty do zahraničí a do Francie – byla Národním shromážděním hlasitě odmítnuta.

Premiérka Borneová byla po hlasování rozhořčena a na Twitteru napsala, že levice, konzervativci a Národní shromáždění brání „kontrole virů“ na hranicích.

Od červnových voleb se francouzská opozice rozrostla. Zejména pravicové Rassemblement National v čele s Marine Le Penovou posílilo desetinásobně. Hlasování poprvé ukázalo, jak obtížné bude pro vládu v budoucnu najít většinu a realizovat program „velkého resetu.“

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lekar
Host
lekar
1 rok před

Ten Francuzky gaj už nemal vyhrat volby. Nosate prasa , treba tiez konecne na škripec natiahnuť. Nepachne pravdou. Treba mu napichat do zadku par ihal co to spravý s nim. Ked tak rad by zase ockoval kiahne pre zmenu. Teraz treba vsetky vo vláde donutit na silu ockovať, nech oni kapú smradlavci, vrahovia.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x