FBI provedla razie ve dvou bytech napojených na Project Veritas

Ashley Biden

Poté, co se objevily zprávy, že FBI v rámci vyšetřování ukradeného denníku Ashley Bidenové provedla razii na dvou místech spojených s Project Veritas, vyvstaly otázky.

Ashley Biden

List New York Times uvedl, že federální agenti nedávno provedli domovní prohlídky v jednom bytě v New Yorku a v dalším bytě v okrese Westchester v New Yorku. Zakladatel Projektu Veritas James O’Keefe tyto prohlídky potvrdil.

„Probudil jsem se se zprávou, že byty a domy novinářů projektu Veritas nebo bývalých novinářů byly prohledány agenty FBI,“ řekl O’Keefe. „Zdá se, že jižní okrsek New Yorku má nyní novináře v hledáčku za údajný ‚zločin‘, že svou práci dělali zákonně a poctivě. Nebo alespoň tento novinář (ukazuje na sebe).“

Zakladatel společnosti uvedl, že neví, jak se New York Times o zatykači dozvěděly, a dodal, že vyšetřování Velkou porotou je tajné.

Stalo se tak poté, co konzervativní web před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejnil desítky ručně psaných stránek z deníku slečny Bidenové. O’Keefe uvedl, že jeho web získal stránky od tipaře, který tvrdil, že je Ashley Bidenová zanechala ve svém pokoji, a tvrdil, že příspěvek je „etickou žurnalistikou“.

„FBI odebrala materiály současných a bývalých novinářů Veritas navzdory skutečnosti, že náš právní tým již dříve kontaktoval ministerstvo spravedlnosti a dobrovolně sdělil nezpochybnitelná fakta, která prokazují, že projekt Veritas není zapojen do trestné činnosti a/nebo nemá zločinné úmysly,“ uvedl O’Keefe.

O’Keefe vyzval všechny Američany, aby se postavili za právo na svobodu projevu a proti „politice strachu“.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x