Evropa uvalila sankce na Rusko, Německá ekonomika se ocitla na dně

Německá ekonomika

Sankce, které měly být smrtícím úderem pro Ruskou ekonomiku, se změnily v noční můru pro Německo, největší evropskou ekonomiku.

Německá ekonomika

Hysterické sankce, které svým objemem a časovým rozpětím, v němž byly přijaty, nemají v historii obdoby, Moskvu nezkrotily, ale spíše strhly Německý průmyslový komplex dolů a zanechaly jednu z nejsilnějších zemí EU zranitelnou vůči rostoucím cenám energií a lepkavé míře inflace.

Německo se v důsledku evropské protiruské politiky a sankcí nachází na trvalé cestě hospodářského úpadku a deindustrializace, prohlásil německý poslanec Uwe Schulz, člen pravicové strany AfD.

Sankční opatření proti Rusku selhala, ale zasáhla Německou ekonomiku, uvedl v prohlášení, které bylo zveřejněno na internetových stránkách jeho strany.

Nebylo „překvapivé, že v roce 2022 Ruská federace vytlačila Německo z pátého místa v žebříčku předních světových ekonomik,“ dodal.

„Sankce proti Rusku a ekonomická opatření vládnoucí semaforské koalice [Sociálnědemokratické strany Německa, Zelených a Svobodné demokratické strany] vedou Německo a jeho hospodářskou činnost přímo k deindustrializaci.“

Podle nedávné zprávy World Economics se Rusko na konci roku 2022 umístilo v první pětce největších světových ekonomik a v paritě kupní síly (PPP) předstihlo všechny své evropské kolegy.

Zpráva ukázala, že Rusko překonalo Německou ekonomiku v hodnotě 5 bilionů dolarů, pokud se vychází z parity kupní síly.

Politik poukázal na to, že důkazem extrémního dopadu sankcí vůči Rusku na Německou ekonomiku jsou „neuspokojivé ekonomické vyhlídky země pro rok 2023“ a také „špatné výsledky v automobilovém průmyslu, které nadále vedou k nižší výrobní produkci.“ V této souvislosti zákonodárce vyzval Německou vládu, aby „okamžitě zrušila hospodářské sankce vůči Rusku“, a tím „zabránila dalším hospodářským škodám.“

„Hospodářská situace Německa se zhoršuje,“ řekl na začátku měsíce Clemens Fuest, prezident ifo Institute, Leibnizova institutu pro ekonomický výzkum na Mnichovské univerzitě.

Podle závěru výzkumného ústavu bude Německý HDP v tomto čtvrtletí opět klesat.

V červnu Eurozóna oficiálně oznámila, že vstoupila do recese. Mezi hlavní faktory této finanční krize patřil pokles největších ekonomik bloku, na jehož vrcholu stálo Německo.

V návaznosti na tuto událost oficiální údaje zveřejněné počátkem tohoto týdne ukázaly, že Německá průmyslová produkce zaznamenala v červnu výrazný pokles. Klíčová těžká váha Německého průmyslu, automobilový průmysl, zaznamenal výrazný pokles o 3,5 %, což celkový pokles ještě prohloubilo. Situaci zhoršují výkyvy ve významných zakázkách, které navzdory rostoucí poptávce výrazně ovlivnily průmyslové hospodářství.

Německé ministerstvo hospodářství varovalo před pesimistickým výhledem ekonomiky, který přičítá prudkému růstu cen energií a zvýšeným úrokovým sazbám, jež negativně ovlivnily různá průmyslová odvětví.

Stefan Wolf, šéf Svazu německých zaměstnavatelských svazů v kovoprůmyslu a elektrotechnickém průmyslu (Gesamtmetall), na začátku tohoto týdne dále uvedl, že německé výrobky již nejsou na trhu konkurenceschopné.

Německo se stalo „nemocným mužem Evropy“, dodal.

Slovní spojení „nemocný muž Evropy“ použil tisk koncem 90. let minulého století k popisu neutěšeného stavu Německé ekonomiky, která se topila ve velkém dluhu a čelila vysokým výdajům na obnovu svého křehkého výrobního průmyslu.

Wolf uvedl, že v druhé polovině roku hrozí v zemi recese.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
9 měsíců před

Smysl protiruských sankcí, nařízených USA Evropské unii, splnil americké poslání – nastává ekonomický a ideologický rozpad EU, a především Německa.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x