Trudeauova vicepremiérka Chrystia Freelandová vypouští bombu: Nouzové pravomoci jsou TRVALÉ

Trudeauova vicepremiérka Chrystia Freelandová

Zástupkyně premiéra Justina Trudeaua Chrystia Freelandová, která je zároveň ředitelkou Světového ekonomického fóra Klause Schwaba, na tiskové konferenci uvedla, že má v plánu učinit mnohé z nově uzákoněných mimořádných pravomocí Trudeauovy vlády trvalými.

Trudeauova vicepremiérka Chrystia Freelandová

„Pokud jde o finanční nástroje, které naše vláda používá k zásahu proti těmto nelegálním blokádám a nelegální okupaci, velmi, velmi pečlivě jsme přezkoumali nástroje, které má federální vláda k dispozici,“ řekla Freelandová.

„Využili jsme všechny nástroje, které jsme měli k dispozici před uplatněním zákona o mimořádných událostech, a zjistili jsme, že potřebujeme další nástroje.“

Pak vypustila kočku z pytle:

„U některých z těchto nástrojů budeme předkládat opatření, která je zavedou natrvalo.“

Paní Freelandová s ironickým jménem právě dokázala, proč občané nikdy nesmí dovolit, aby se jejich vlády zmocnila vláda mimořádných pravomocí, která popíra svobodu. Vlády, zejména autoritářské krajně levicové režimy, jako je Trudeauova vláda, se svých nově nabytých pravomocí nevzdají bez boje.

Zpráva CBC.ca: Freelandová ve čtvrtek uvedla, že finanční instituce rychle zmrazily účty lidí spojených s demonstracemi v Ottawě, takže neznámý počet protestujících zůstal ve finanční nejistotě.

Freelandová se zavázala, že v příštích dnech zmrazí další účty ve snaze připravit organizátory o finanční prostředky, které potřebují k pokračování okupace hlavního města země.

Freelandová, která je zároveň ministryní financí, uvedla, že RCMP a další donucovací orgány shromažďují zpravodajské informace o účastnících konvoje a jejich příznivcích a sdílejí je s finančními institucemi, aby omezili přístup k hotovosti a kryptoměnám.

Zákon rovněž umožňuje bankám zaměřit se na dárce, kteří přispívají na sbírkové kampaně GoFundMe a GiveSendGo, které tento protest podpořily, a požádat je o zrušení účtu. Freelandová uvedla, že se nebude zabývat „konkrétními údaji o tom, čí účty jsou zmrazeny.“

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x