Edward Snowden: USA odvádějí pozornost od výbuchů plynovodu Nord Stream pomocí „létajících objektů“

Nord Stream

Podle známého whistleblowera Edwarda Snowdena USA vyvolávají paniku kvůli létajícím objektům sestřelených nad Spojenými státy a Kanadou, aby odvedly pozornost novinářů od velké sabotáže výbuchu plynovodu Nord Stream.

Nord Stream

Kanadský premiér Justin Trudeau v sobotu oznámil, že nařídil „sundat neidentifikovaný objekt, který narušil kanadský vzdušný prostor.“ Americké ministerstvo obrany v pátek potvrdilo, že nad Aljaškou byl sestřelen „objekt ve velké výšce“ poté, co vyhodnotilo, že by mohl představovat „hrozbu pro civilní letadla.“

Neidentifikovaný objekt byl poprvé spatřen ve čtvrtek večer a americký prezident Joe Biden nařídil jeho sestřelení v pátek brzy ráno. Otázky se začaly objevovat zejména po incidentu s čínským balónem.

Skrytý motiv
Bývalý kontraktor americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden trvá na tom, že panika kolem možného mimozemského původu létajících objektů sestřelených nad Spojenými státy a Kanadou má odvést pozornost novinářů od vyšetřování výbuchů plynovodu Nord Stream.

Snowden zesměšnil zinscenovanou snahu USA vyvolat paniku, když objekt označují za mimozemský.

Zaměřuje se na myšlenku, že tento podvod maskoval ještě větší podvod, o který se pokusily USA.

Investigativní novinář Seymour Hersh, držitel Pulitzerovy ceny, již dříve zveřejnil zprávu, v níž uvedl, že v létě 2022 potápěči amerického námořnictva během cvičení NATO Baltops nastražili výbušniny, aby zničili plynovody Nord Stream. Norsko podle něj tyto nastražené výbušniny aktivovalo o několik měsíců později.

Dodal, že po téměř devíti měsících tajných diskusí s týmem národní bezpečnosti se prezident Joe Biden rozhodl pro sabotáž plynovodů.

Bílý dům na zprávu reagoval a odmítl tato tvrzení jako „nepravdivé a naprosté výmysly.“

Rusko obviňuje USA, nepřímých důkazů je prý víc než dost
Německo, Dánsko a Švédsko zahájily samostatné vyšetřování podezření ze sabotáže, přičemž německá média informovala o problémech s důvěrou mezi těmito třemi zeměmi EU. Ruská prokuratura oznámila vyšetřování možného mezinárodního terorismu.

Dánsko a Švédsko však zakázaly Rusku útok vyšetřovat. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že toto vyloučení poukazuje na dvojí standardy Západu.

Němečtí vyšetřovatelé, kteří prověřují výbuchy v ruském plynovodu Nord Stream, navíc nemají k dispozici žádné důkazy o tom, že za katastrofálními výbuchy, k nimž došlo v září 2022 v Baltském moři, stojí Rusko, uvedl v sobotu německý generální prokurátor Peter Frank, píše Die Welt.

Rusko minulý týden požádalo NATO o svolání mimořádného zasedání, na kterém by se projednaly nedávné poznatky týkající se zářijových výbuchů na plynovodech Nord Stream.

„Faktů je zde více než dost: výbuch plynovodů, přítomnost motivu, nepřímé důkazy získané novináři,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Pokud není hmatatelný důkaz, mohl to být kdokoliv. Nedivil bych se, že by podle američamů to mohly být i mimozemšťani.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x