Chorvatský prezident označil německý výrok „Jsme ve válce s Ruskem“ za šílenství

Zoran Milanovic

Chorvatský prezident Zoran Milanović v reakci na slova německé ministryně zahraničí, že „vedeme válku proti Rusku“, označil tuto poznámku za šílenství a popřál Německu více štěstí než v poslední válce s Ruskem před 70 lety.

Zoran Milanovic

Milanović reagoval na bizarní a podnětné prohlášení německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové, které pronesla během úterního Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

„Ano, musíme udělat více i v oblasti tanků, ale nejdůležitější a rozhodující je, abychom to dělali společně a abychom v Evropě nehráli hru na obviňování, protože vedeme válku proti Rusku, a ne proti sobě navzájem,“ řekla Baerbocková.

Milanovič se tomuto výroku vysmál s tím, že takový vývoj je pro něj novinkou.

„Nyní německá ministryně zahraničí říká, že musíme být jednotní, protože, cituji, jsme ve válce s Ruskem. To jsem nevěděl,“ řekl Milanovič. „Možná, že Německo je ve válce s Ruskem, ale pak, hodně štěstí, třeba to tentokrát dopadne lépe než před sedmdesáti a více lety.“

„Chcete, abychom vstoupili do války?“ zeptal se Milanović během návštěvy přístavního města Split a dodal, že Chorvatsko by „v žádném případě nemělo vojensky pomáhat“ Ukrajině.

Chorvatský prezident vyjádřil údiv nad tím, že tak agresivní rétoriku pronáší představitel obvykle pacifistických německých Zelených.

„Pokud jsme ve válce s Ruskem, pak se podívejme, co musíme udělat. Ale nebudeme se ptát Německa na jeho názor,“ prohlásil Milanović. „Ať si vyjasní, kdo je tam vlastně kancléřem. Jsem v politice už dlouho a naše země toho zažila hodně, ale takové šílenství jsem ještě nezažil.“

Milanović odsoudil mocnosti NATO za to, že zaplavily region tanky a dalšími zbraněmi, aby prodloužily válku.

„Ty tanky možná shoří, nebo se dostanou na Krym, ale Chorvatsko s tím nebude mít nic společného,“ zdůraznil.

Jak jsme již dříve uvedli, prodej amerických zbraní do jiných zemí vzrostl ze 103,4 miliardy dolarů v roce 2021 na 153,7 miliardy dolarů v roce 2022, přičemž společnosti Lockheed Martin, Northrop Grumman a Raytheon na ukrajinském konfliktu vydělávají.

V souvislosti s tím francouzské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že to, že USA, Německo a další země posílají na Ukrajinu bojové tanky, neznamená, že NATO je ve válce s Ruskem.

„Nejsme ve válce s Ruskem a žádný z našich partnerů není,“ uvedla mluvčí ministerstva Anne-Claire Legendreová.

Opravdu? Určitě to tak působí.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

To by jeden nevěřil…
8.1.2023
UKRAJINA NEEXISTUJE ?????? Ukrajina: Není to stát, patří Rusku. Podle OSN Generální tajemník Organizace spojených národů uvedl, že Ukrajina nepožádala o registraci svých hranic od roku 1991, takže stát Ukrajina neexistuje. A my o tom nevíme!!! 07.04.2014 – Generální tajemník OSN Pan Ki-mun vydal ohromující prohlášení, jehož distribuce v ukrajinských médiích a na internetu je zakázána. O konfliktu mezi oběma zeměmi se diskutovalo na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Z toho vznikl následující závěr: Ukrajina nezaregistrovala své hranice od 25. prosince 1991. OSN nezaregistrovala ukrajinskou hranici jako suverénní stát.
.
Dá se tedy předpokládat, že Rusko se nedopouští žádného porušování práv ve vztahu k Ukrajině.
Podle Smlouvy SNS je území Ukrajiny správným obvodem SSSR. Nikdo proto nemůže být obviněn ze separatismu a násilné změny ukrajinských hranic.
.
Podle mezinárodního práva země prostě nemá oficiálně uznané hranice. K vyřešení tohoto problému musí Ukrajina dokončit utváření hranic se sousedními zeměmi a získat souhlas sousedních zemí včetně Ruska na jejich společné hranici. Musí vše zdokumentovat a podepsat smlouvy se všemi sousedními zeměmi. Evropská unie slíbila Ukrajině podporu v této důležité otázce a rozhodla se poskytnout veškerou technickou pomoc.
.
Podepíše ale Rusko hraniční smlouvu s Ukrajinou? Ne, samozřejmě, že ne. Vzhledem k tomu, že Rusko je právním nástupcem SSSR (potvrzeno rozhodnutími mezinárodních soudů o majetkových sporech mezi bývalým SSSR a zahraničím), patří země, na kterých se nachází Ukrajina, Bělorusko a Novorossko Rusku a nemá právo bez souhlasu Ruska zbavit se oblasti. V podstatě nyní může Rusko pouze prohlásit, že tato oblast je ruská a že vše, co se v této oblasti děje, je vnitřní záležitostí Ruska. Jakékoliv zásahy jsou považovány za opatření proti Rusku. Na základě toho mohou zrušit volby 25. Květen 2014 a dělejte, co lidé chtějí! Podle Budapešťského memoranda a dalších dohod nemá Ukrajina hranice.
Ukrajina jako stát neexistuje a nikdy neexistoval !
Položme si otázku: jak je to s Českem a Slovenskem?

jiří
Host
jiří
1 rok před
Reply to  Zdenio

ČSFR byla protiústavně rozdělena(neproběhlo referendum) na Česko s.r.o. a Slovensko s.r.o.

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před
Reply to  jiří

Přesně, a to je to, oč tu jde, hraje se tu falešná hra politiků s občany Českoslivenska. Navíc jakýkoliv dokument po rozdělení Československa, pakliže nevlastní povolení aliančních sil SHAF, je podvod a podvrh.

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Vysvětlení významu okupačních aliančních sil SHAEF na česko-slovenském okupovaném území a spojenecké zákony na území Evropy.Featured
Pouhým ignorováním zákonů SHAEF č. 52 a č. 53 byla provedena nezákonná peněžní transakce. Nákupem hypotečních úvěrů bez povolení vojenské vlády, protože neexistoval žádný předchozí souhlas SPOJENÝCH SIL, natož objasnění právních skutečností. Nikdo není ze zákona povinen platit peníze za odškodnění, platit pokuty nebo penále. Kromě toho Spolková republika Německo BV stejně jako Nederland BV, stejně jako všichni soukromí finanční MANAŽEŘI na všech okupovaných územích, jednají v rozporu s platnými rozkazy a právy SPOJENÝCH SIL z roku 1947, které jsou stále platné. Tím se dostávají do podílení se na podvodných a zmanipulovaných jednáních. 9. Zákon o vojenské vládě č. 2. O soudech: Žádná osoba nesmí ve Spolkové republice Německo a na jiných okupovaných územích působit jako soudce, advokát, právník, státní zástupce, notář nebo generální prokurátor bez povolení vojenské vlády. § 7) Neuposlechnutí tohoto rozkazu nebo jeho ustanovení představuje hrubé porušení rozkazu vojenské vlády a okupačních úřadů a bude odpovídajícím způsobem potrestáno. Jménem Velitelství spojeneckých sil pro Berlín a Spolkovou republiku Německo od 30. června 2009 Velitelství spojeneckých sil ve STUTTGARTU, hlavním městě spolkové země Bádensko-Württembersko. Velící generál amerického evropského velení (EUCOM). Velící generál a kromě toho od 2. července 2009 Nejvyšší velitelství spojeneckých sil v Evropě (NATO). Podepsán: James G. Stavridis.

jiří
Host
jiří
1 rok před
Reply to  Zdenio

K dnešnímu dni byla „spolková vláda“ oficiálně informována, že příměří z roku 1945 bylo na základě dohody „dva plus čtyři“ s okamžitou platností zrušeno.
Ruské ministerstvo to sdělilo Spolkovému kabinetu/kancléřství v Berlíně.
Příměří z roku 1945 mezi Ruskem a Německem bylo prohlášeno za neplatné k dnešnímu dni kvůli dodávkám zbraní a zásahům na Ukrajině za účelem podpory.
Dohoda s Ruskem byla porušena Německem a k dnešnímu dni je opět ve válečném stavu jako v roce 1945.
https://vitazstvosvetla.org/spravy-28-01-2023/

Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

Nyní začínáte být svědky toho, že šachové figurky dělají své poslední pohyby, než se svět skutečně dozví pravdu o tom, co se děje. Žijeme v době, o které se bude mluvit ještě tisíce let. Nebojte se toho, co se děje. Už nebude žádná válka, žádné agendy a žádná další manipulace s naší myslí. Svět bude očištěn a mír bude vládnout ve všech národech na Zemi! Lidstvo zvítězí. Princezna Diana.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x