Chelsea Clintonová oběšena v GITMO

Chelsea Clinton

Falešná statečnost, kterou Chelsea Clintonová předvedla na závěr vojenského tribunálu, se rychle vypařila, když se dozvěděla, že ji Úřad vojenských komisí hodlá stejně jako její matku pověsit za zločiny spáchané na národu a dětech celého světa.

Chelsea Clinton

Zdroj z JAGu sdělil, že rozhodnutí oběsit Clintonovou nebylo přijato rychle, protože kontraadmirál Crandall si zpočátku nebyl jistý, zda právní precedens podporuje popravu zločince, který nebyl odsouzen za vraždu nebo velezradu. Přestože tříčlenná skupina důstojníků doporučila trest smrti, kontraadmirál Crandall místo jednostranného rozhodnutí požádal o radu.

28. října, dva dny po Clintonové odsouzení, pověřil kontraadmirál Crandall šest vysokých důstojníků JAG, aby rozhodli, zda by měla být Clintoná oběšená, nebo strávit doživotí na Guantánamu. Do té doby se všechny popravy konaly poté, co vojenský tribunál shledal obviněného vinným z vraždy a/nebo velezrady, což byly jasně definované hrdelní zločiny hodné oběšení nebo zastřelení. Obchodování s cizími dětmi, na rozdíl od amerických, „kalí vodu“, řekl kontradmirál Crandall, ale zároveň připustil, že závažnost zločinů se podobá zločinům její matky Hillary Clinton.

Nejchytřejší právnické mozky JAG devět dní přemýšlely o osudu Clintonové a nakonec dospěly k závěru, že Chelsea Clintonová bude skutečně oběšena. „Zločiny Chelsea Clintonové, za které byla odsouzena, a bezohledné přehlížení bezpečnosti a blaha dětí nám nedávají jinou možnost než podpořit trest smrti. Její nedostatečná lítost u soudu nás vede k přesvědčení, že doživotní vězení jí neprospěje,“ napsali v memorandu.

Když se Clintonová dozvěděla o svém osudu, zhroutila se do slzavého záchvatu. „Nemůžete mě pověsit, jsem matka, co moje děti. Zůstanou bez matky,“ řekla Clintonová kontradmirálu Crandallovi.

„Myslím, že jste na to měla myslet dřív, než jste zničila životy tisíců matek a dětí,“ vyjel na ni kontradmirál Crandall.

„Proč místo toho nepověsíš Marca? Proč ho nepověsíte?“ zeptala se Chelsea

„Spolupracoval s námi,“ odpověděl kontradmirál Crandall.

„Je mi to moc, moc líto. Byla to moje matka a Bill. Donutili mě…“ začala Clintonová, ale kontraadmirál Crandall ji přerušil.

„Nejste příliš obratná v předstírání emocí. Zítra tě oběsíme.“

Rozsudek byl vykonán ráno 6. listopadu, čímž skončilo více než 30 let trvající krveprolití Clintonových.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x