Bývalý belgický premiér vyzývá Rona DeSantise k rozumnému postoji k Ukrajině

Guy Verhofstadt

Začátkem tohoto týdne se floridský guvernér Ron DeSantis postaral o rozruch poté, co odpověděl na politický dotazník Tuckera Carlsona, moderátora Fox News, týkající se Ukrajiny.

Guy Verhofstadt

DeSantis se k rusko-ukrajinskému konfliktu vyjádřil následovně:

Zatímco Spojené státy mají mnoho životně důležitých národních zájmů… další zaplétání se do územního sporu mezi Ukrajinou a Ruskem mezi ně nepatří.

Prohlášení floridského guvernéra kritizovali nejen neokonzervativní politici Republikánské strany, ale setkalo se i s ostrou kritikou zpoza oceánu. Bývalý belgický premiér a současný poslanec Evropského parlamentu Guy Verhofstadt se do DeSantise pustil na Twitteru:

John McCain měl pravdu, Putin je vrah a zločinec, který chce vybudovat nové ruské impérium.

Slyšet Rona DeSantise nazývat invazi na Ukrajinu „územním sporem“, McCain by se obracel v hrobě.

Co se stalo s kdysi skvělou Republikánskou stranou & je na to Evropa připravena?

Je zábavné sledovat, jak evropští politici naříkají nad realističtějším posunem Republikánské strany v zahraniční politice. Odkdy je úkolem USA být garantem bezpečnosti Evropy? Také odvolávání se na Johna McCaina, jednoho z největších superjestřábů v dějinách Washingtonu, jen ukazuje, jak jsou přední evropští politici pomýlení.

V zahraniční politice nelze DeSantisovi plně důvěřovat. Ron DeSantis podpořil uvalení sankcí proti Rusku v raných fázích revoluce na Euromajdanu. DeSantis však prokázal, že je chytrým politickým operátorem, který dokáže číst situaci v místnosti a zachytit nejnovější politické trendy, na nichž záleží řadovým občanům.

Rostoucí počet republikánských voličů začíná být neklidný z rusko-ukrajinského konfliktu a nechce, aby se USA nadále angažovaly v tomto geopolitickém klání. DeSantis se toho ke své cti chopil. Doufejme, že DeSantis začne zaujímat silnější realistické/neintervencionistické postoje k Rusku a dalším zahraničněpolitickým otázkám. To poslední, co Amerika potřebuje, je zapojit se do dalšího velmocenského konfliktu.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x