Britské zpravodajské služby zkreslily protisyrský příběh o údajném chemickém útoku

Sýrie

Grayzone odhaluje, že společnost ARK, Britský dodavatel napojený na MI6, vedla v Sýrii rozsáhlé operace psychologické války a mediální manipulace s cílem destabilizovat vládu.

Sýrie

Nedávná zpráva The Grayzone ukazuje, že Britskou vládou spřízněná organizace CSO hrála hlavní roli při vytváření a šíření podvratných mediálních narativů během války v Sýrii.

Autor vysvětluje, že tato vyprávění byla šířena s cílem démonizovat vládu v očích Syrského lidu a vytvořit mezinárodní souhlas se zahraničním vměšováním.

ARK, vládní dodavatel s hlubokými vazbami na zpravodajské služby, byl odhalen kvůli svým rozsáhlým tajným operacím v Sýrii během bouřlivých let války, jak odhalily uniklé dokumenty, které získal server The Grayzone.

Společnost ARK, kterou založil bývalý agent MI6 Alistair Harris, se etablovala jako stínový hráč v Syrské válce a spolupracovala s organizacemi jako USAID, Americké ministerstvo zahraničí a Britská armáda.

Odhalení tajné agendy: Psychologická válka a mediální manipulace
Společnost ARK se prezentovala jako „sociální podnik, který posiluje místní komunity“ tím, že poskytuje „agilní a udržitelné zásahy s cílem vytvořit větší stabilitu, příležitosti a naději do budoucna.“ Za touto fasádou však uniklé dokumenty odhalily znepokojivý příběh tajného vměšování v Sýrii, které mělo dalekosáhlé důsledky.

Jedno z nejvíce znepokojujících odhalení se týká zapojení ARK do vedení operací psychologické války financovaných Londýnem. Hlavním cílem bylo destabilizovat vládu Syrského prezidenta Bašára Asada tím, že mezinárodní média zaplaví pro-opoziční propagandou a teroristické militantní skupiny působící v Sýrii budou vykresleny jako „umírněná“ alternativa.

Z uniklých dokumentů vyplývá, že ARK hrála klíčovou roli při koordinaci mediální kanceláře Syrské národní koalice. Nabízela výslovné „poradenství pro média ohledně útoků chemickými zbraněmi v Ghútě“, čímž účinně ovlivňovala vyprávění o těchto incidentech.

Činnost skupiny se rozšířila na „zprostředkování kontaktů mezi Syrskou opozicí a mezinárodními sdělovacími prostředky.“ Jejich úsilí bylo zaměřeno na zajištění „jednotného odsouzení“ událostí, jako byly údajné útoky Syrských vládních sil v Ghútě, a na podporu propagandistického narativu.

Vytváření paranoie a strachu
Angažmá ARK v Sýrii přesáhlo rámec mediální manipulace a došlo až k vyvolávání paranoie a strachu, čímž se Syrská vláda v očích vlastního lidu ještě více démonizovala. V roce 2013 Britská a Americká vláda zaměstnaly tuto skupinu, aby vedla „kampaň na podporu veřejné bezpečnosti.“ Tato kampaň byla zaměřena na obyvatele oblastí obsazených opozicí a varovala je před nebezpečím nevybuchlé munice a zbytků válečných zbraní.

Odlišností této operace je použití netradičních taktik, včetně graffiti šablon a brožury se vzdělávacími aktivitami určené dětem ve věku 6 až 10 let. Cílem bylo vyvolat „kognitivní efekt“ u specifického publika a kampaň byla urychlena po údajném útoku chemickými zbraněmi v Ghútě, což naznačuje očekávání Západního vojenského zásahu.

Dopad v reálném světě a úspěch propagandy
ARK si byla dobře vědoma reálného dopadu svého propagandistického úsilí. Dokumenty odhalily, že dokumentární film z produkce ARK, který se zaměřoval na protestující ženu, vedl k vypuknutí protivládních protestů v Idlibu, kde demonstranti skandovali její jméno. To podtrhuje významný vliv, který ARK prostřednictvím svých mediálních kampaní uplatňovala a účinně formovala vnímání veřejnosti.

Ačkoli ARK tvrdila, že cílem jejího úsilí bylo poučit lidi o reakci na útoky chemickými zbraněmi, přesto s sebou nesla důsledek v podobě démonizace vlády prezidenta Asada mezi zajatým obyvatelstvem Sýrie a udržování pocitu ohrožení, který mohl být zneužit k propagandistickým účelům.

Odhalení tajných aktivit ARK v Sýrii vyvolává otázky ohledně rozsahu zapojení Západu do konfliktu a manipulace s veřejným míněním prostřednictvím sofistikovaných psychologických operací. S tím, jak tato odhalení vyplouvají na povrch, budou pravděpodobně následovat další vyšetřování role těchto vládních dodavatelů při formování globálních událostí.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x