Antony Blinken se zúčastnil zasedání Izraelského válečného kabinetu, aby dohlížel na rozhodování

Antony Blinken

Izraelská média v pondělí informovala, že Americký ministr zahraničí Antony Blinken se po svém dřívějším přistání v okupované Palestině zúčastnil zasedání Izraelského válečného kabinetu.

Antony Blinken

Podle Izraelských médií Blinkenova účast na zasedání ukazuje, do jaké míry mají Američané vliv na rozhodovací proces Izraele.

„Je třeba se podívat na návštěvu prezidenta Joea Bidena. Nebyl pozván, ale oznámil, že přijede, protože chce zajistit dvě věci: za prvé: Izrael neotevře frontu na severu a za druhé: nebude zcela okupovat Gazu, a na těchto dvou věcech mu hodně záleží,“ uvedl Izraelský 13. kanál.

„Americký ministr zahraničí se spolu se všemi členy bezpečnostního kabinetu nyní nachází v chráněném prostoru v Tel Avivu,“ uvedla Izraelská média poté, co se rozezněly sirény.

Blinken dorazil na Ben Gurionovo letiště ve čtvrtek, krátce poté navštívil premiéra Benjamina Netanjahua a diskutoval s ním o posledním vývoji.

Izraelská média odhalila, že Spojené státy převedly vlastnictví části protivzdušného systému Železná kopule na Izraelské okupační síly a letectvo.

Po přistání v „Tel Avivu“ Blinken během své návštěvy uspořádal společnou tiskovou konferenci s Netanjahuem, na které se zabýval otázkou nezvěstných Američanů zabitých nebo držených jako rukojmí.

„Poselství, které přináším do Izraele, je následující: Možná jste sami dost silní na to, abyste se ubránili, ale dokud existuje Amerika, nikdy nebudete muset, vždycky vám budeme stát po boku,“ řekl Blinken.

Diplomat rovněž prohlásil, že Izrael má „právo, ba dokonce povinnost se bránit a zajistit, aby se to už nikdy neopakovalo.“

V současné době USA dodávají munici pro doplnění zásob Izraelské Železné kopule, první zásilky již dorazily a podle Blinkena jsou další na cestě.

Během konference bylo zdůrazněno, že USA budou i nadále spolupracovat s Izraelem na propuštění rukojmích, neboť ten usiluje o intenzivní regionální diplomacii, aby se střety nerozšířily.

Irák varuje USA, že se stanou terčem útoků, pokud se budou vměšovat do dění v Palestině
Kata’ib Sajjid aš-Šuhada z Iráku minulý týden varoval Washington před jakýmkoli zasahováním do operace Al-Aksá Flood.

Podle Libanonského zpravodajského serveru Al-Ahed skupina zdůraznila, že „Palestina není Ukrajina“ a že jakékoli vměšování nebo podpora, kterou USA poskytnou Izraelské entitě, učiní z Amerických základen v regionu terče odporu.

Skupina se vyjádřila, že jakákoli podpora by se setkala s odvetou a nulové červené linie by zůstaly nepřekročeny.

Mezitím Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pohrozil „změnou Blízkého východu“ v rámci Izraelské války proti Gaze, přičemž okupanti zahájili nepřetržité letecké údery na pásmo Gazy.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
7 měsíců před

Blinken je odborník na vyhlazování národů a může dobře hodit pro Izraelce, nedostatečně vyhlazené Hitlerem a Banderou.

Drak
Host
Drak
7 měsíců před

USA budou muset pocítit na vlastním území a na vlastních lidech to, co samy páchají v jiných státech. jinak ničemu nechtějí porozumět. Divím se, že se ostatní státy nespojí a světovému lupiči č. 1, nevypráší kožich koordinovaně, že se nechávají napadat jednotlivě.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x