Zkorumpovaný Americký zpravodajský režim nyní předává rozsáhlé zpravodajské informace Izraeli

Izraelský voják

Podle nové zprávy USA v poslední době sdílejí s Izraelem stále větší množství zpravodajských informací, i když se Bidenova administrativa snaží navenek distancovat od nepopulární války v Gaze, která si vyžádala desítky tisíc mrtvých.

Podle podrobné zprávy deníku Washington Post poskytuje Pentagon Izraeli „mimořádné množství“ zpravodajských informací, včetně „záběrů z dronů, satelitních snímků, zachycených komunikací a analýzy dat pomocí pokročilého softwaru, z nichž některé jsou poháněny umělou inteligencí.“

Jejich informace pocházejí od současných i bývalých zpravodajských pracovníků USA i Izraele, kteří charakterizovali míru sdílení informací jako neobvykle vysokou, a to i s ohledem na dlouhodobé přátelské vztahy mezi oběma zeměmi.

To minulý měsíc na brífinku Bílého domu s novináři otevřeně přiznal i poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Řekl, že USA poskytly Izraeli „intenzivní škálu prostředků a schopností a odborných znalostí“ a poskytované zpravodajské informace „nejsou vázány ani podmíněny ničím jiným. Není to nijak omezeno. Nic nezadržujeme. Poskytujeme všechny prostředky, všechny nástroje a schopnosti.“

To vyvolalo obavy řady představitelů a zákonodárců, že Izraelská armáda tyto zpravodajské informace využívá k leteckým úderům a dalším vojenským operacím. To by bylo v rozporu s podmínkou Bidenovy administrativy, že zpravodajské informace poskytované Spojenými státy nebudou využívány k cílení na regulérní bojovníky Hamásu při jeho vojenských operacích.

Místo toho je lze použít pouze k nalezení rukojmích a vrcholných představitelů Hamásu, jako je strůjce útoku ze 7. října Jehija Sinwar a velitel vojenského křídla Hamásu Mohammed Deif, kteří jsou již téměř deset let na seznamu teroristů ministerstva zahraničí.

USA si nemohou být jisty, že Izrael nevyužívá americké zpravodajské služby k „neschváleným“ účelům
Samozřejmě, že monitorování je náročné; USA musí v podstatě věřit slovu Izraele, které není považováno za zrovna spolehlivé. Jeden z členů výboru Sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby, republikán Jason Crow (D-Colorado), veterán z armádních bojů, se ptal, jak si může být Bidenova administrativa jistá, že zpravodajské informace, které jim poskytujeme, nejsou využívány pro jejich vojenské akce proti Hamásu. Je spoluautorem zákona, který vyžaduje, aby ředitel národních zpravodajských služeb informoval Kongres o případech, kdy Američany poskytnuté zpravodajské informace použité jinými zeměmi vedou k civilním obětem.

Mnoho Američanů neví, že Spojené státy poskytly některé zpravodajské informace, které byly použity k nalezení čtyř Izraelských rukojmích, kteří byli zachráněni minulý týden, včetně snímků pořízených z výšky. I když to na první pohled může znít přijatelně, protože šlo o schválené využití zpravodajských informací ze strany USA, při záchranné operaci zemřelo více než 270 Palestinců, což se stalo jednou z nejsmrtelnějších jednotlivých událostí v dosavadním průběhu války.

Navzdory tomu Sullivan ve svém vystoupení v pořadu CNN State of the Union trval na tom, že se USA na záchranné operaci nepodílely. Ačkoli je to technicky vzato pravda, je to dosti zavádějící, protože se zdá, že mise se možná neobešla bez pomoci Amerických zpravodajských služeb.

„Na této operaci se nepodílely žádné Americké síly, žádné Americké boty přítomné na místě. Vojensky jsme se na této operaci nepodíleli,“ prohlásil.

Deník rovněž uvedl, že Izraelští představitelé požádali v prvních dnech války o konkrétní Americké zpravodajské informace, které by jim pomohly najít rukojmí, včetně určitých informací a technologií pro analýzu značného množství snímků. To zahrnovalo sofistikované a velmi podrobné satelitní snímky, které Izrael neměl k dispozici.

Některé Izraelské zpravodajské zdroje uvedly, že ačkoli dříve disponovali vynikajícími zpravodajskými schopnostmi, přílišný důraz na vývoj nových technologií a shromažďování zpravodajských informací vedl k nebezpečnému nedostatku analýzy informací, což znamená, že nebyli schopni na jejich základě jednat.

Bidenova podpora Izraelské války ho může stát volby
Bývalý představitel ministerstva zahraničí za Obamovy vlády Jeremy Shapiro řekl serveru Politico, že někteří Evropští diplomaté, s nimiž je v kontaktu, se obávají, že Bidenova podpora Izraelských akcí v Gaze by ho mohla stát volby a předat prezidentský úřad Donaldu Trumpovi.

„Míra znepokojení je něco mezi panikou a hrůzou,“ podotkl.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Zkorumpovaný Americký zpravodajský režim nyní předává rozsáhlé zpravodajské informace Izr… first appeared on Akta […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x