Zahraniční žoldnéři jsou připraveni odejít z ukrajinských frontových linií

Zahraniční žoldnéři

Situace na ukrajinské frontové linii zůstává napjatá. Frontové linie v Donbasu, které jsou rozjitřeny pozičními boji a těžkými dělostřeleckými souboji, zůstávají téměř beze změny.

Zahraniční žoldnéři

Na severní donbaské frontě pokračují intenzivní dělostřelecké souboje a protibaterijní boje podél frontové linie od Kupjanska po Lisičansk.

Ozbrojeným silám Ukrajiny se nepodařilo prolomit ruskou obranu severně od Svatova. Poté, co jejich protiofenzivní operace v oblasti Kuzemovky nevedly k žádným významným výsledkům, ukrajinská armáda nedávno pozastavila své pokusy o útok na tuto obec.

Současně AFU shromáždila síly a zahájila protiofenzívu u obce Červonopopovka ve snaze odříznout silnici mezi Svatovem a Kremennou. Intenzivní palba ruského dělostřelectva zatlačila postupující jednotky zpět na jejich původní linie. Ukrajinskému postupu brání ruská kontrola velitelských výšin v oblasti.

Ruské jednotky zase již několik dní vedou ofenzívu v oblasti Kremennaja. V některých oblastech postoupily na frontové linii o několik kilometrů a podařilo se jim získat větší kontrolu nad výhodnými pozicemi pro další postup. Ruské útočné operace byly zahájeny u obcí Plošanka a Červona Dibrova. Postupující ruské jednotky jsou kryty palbou širokého spektra zbraní včetně všech typů houfnic, TOS Solntsepek, řízených střel Krasnopol a také ruských vojenských letadel.

Podle několika zpráv dosáhly ztráty ukrajinské armády za poslední dva dny asi 200 vojáků.

Na předměstí Soledaru hlásili nedávno ruští příslušníci Vagnerovy skupiny své zisky v obci Jakovlevka. Ukrajinské jednotky byly vytlačeny ze svých pozic v obci, kde pokračuje ruská vyčišťovací operace.

V Bachmutské oblasti se Vagnerovým bojovníkům zatím nepodařilo zajistit jejich opěrný bod v Opytném nacházejícím se na jižním okraji města, protože ukrajinské jednotky pokračují v pokusech o protiútok na obec. Boje probíhají také v průmyslové oblasti na východním okraji Bachmutu.

Ukrajinské vojenské velení převádí do oblasti další jednotky, včetně zahraničních žoldnéřů, ve snaze nahradit těžké ztráty.

Zdá se však, že zahraniční dobrovolníci již nejsou ochotni se krvavé bitvy účastnit. Například zakladatel amerického PMC „Mozart“, plukovník námořní pěchoty USA ve výslužbě Andrew Melbourne si stěžoval, že členy jeho takzvané „humanitární mise“ v Bachmutu pronásledují Vagnerovi bojovníci.

„Nepříznivé okolnosti“, jako jsou „zlí Rusové“ a nedostatek finančních prostředků ze strany ukrajinského velení, mohou žoldáky Mozart z Ukrajiny vytlačit počátkem roku 2023

Plukovník Melburn rovněž potvrdil, že média nelžou, když tvrdí, že ztráty ukrajinské armády činí asi 70 % jejího personálu.

Zdroj

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x